$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": יוסי מימן מוכר את היאכטה שלו תמורת 35 מיליון דולר

בעל השליטה בחברת אמפל, שמנסה להגיע להסדר חוב עם בעלי איגרות החוב של החברה, יעמיד את יאכטת הפאר שלו למכירה, לאחר שמכר את מטוסו הפרטי. במקביל בונה מימן וילה בהרצליה. לאמפל התחייבויות אג"ח של 800 מיליון שקל

גולן חזני 06:5515.05.12

אחרי היעדרות של חצי שנה, שבה היתה כנראה בטורקיה, חזרה השבוע היאכטה המפוארת של יוסי מימן במפתיע למרינה בהרצליה, שהתה בה יומיים והפליגה. ל"כלכליסט" נודע כי מימן, שמנסה להגיע להסדר חוב באמפל שבשליטתו, העמיד את היאכטה למכירה תמורת 35 מיליון דולר.

 

היאכטה, הנקראת

על שם בתו של מימן, נועה, היא בעלת כמה חדרי שינה, ג'קוזי, חדר כושר, בריכה, מרפסות שיזוף ואביזרי פאר נוספים.

 

מימן, שהציע להעמיד לטובת בעלי האג"ח מזומן ושעבוד על נכסים של 145 מיליון שקל, כבר מכר את מטוסו הפרטי. במקביל בונה מימן וילה בהרצליה פיתוח. דוברו של מימן לא מסר תגובה.

 

אמפל נקלעה למשבר תזרימי קשה בעקבות הפסקת הזרמת הגז ממצרים. לחברה התחייבויות אג"ח בהיקף של 870 מיליון שקל בשלוש סדרות, הנסחרות בתשואת זבל של עד 150%. החברה מחזיקה ב־12.5% מיבואנית הגז המצרית EMG, שהקימה צינור גז מאל־עריש לאשקלון, ושולטת בחברת גדות מכליות.

 

מימן, שנמנה עם יזמי פרויקט הצינור, מכר ב־2005–2007 את מניות המיזם לאמפל ולגופים מוסדיים בישראל, תמורת כ־1.3 מיליארד שקל. מימן ויד ימינו, סמנכ"לית הכספים אירית אילוז, לקחו יחד לכיסם בשנים האחרונות שכר בעלות מצטברת של 80 מיליון שקל. העסק התנהל כשורה עד פברואר אשתקד, אז החלה סדרה של פיגועים בצינור, על רקע ההפיכה במצרים, שהשביתה את אספקת הגז עוד בטרם חילקה EMG דיבידנד ראשון למשקיעים.

 

בדצמבר 2011 פנתה אמפל למחזיקי האג"ח שלה בבקשה לדחות את תשלום החובות. בסוף ינואר לא שילמה החברה את הקרן, בגובה של 130 מיליון שקל, למחזיקי אג"ח ב', אלא רק את הריבית בגובה כ־20 מיליון שקל.

 

אמפל מבהירה שאינה מחזיקה במזומנים מספיקים לצורך תשלום חובותיה ומימון המשך פעילותה השוטפת בעתיד, ובהתאם לכך צורפה הערת "עסק חי" לדו"חותיה הכספיים לשנת 2011. אמפל סיימה את השנה עם הפסד של 95.3 מיליון דולר (לעומת הפסד של 44.7 מיליון דולר ב־2010). ההפסד נרשם בעיקר בשל הפחתה של כ־100 מיליון דולר בשווי מניות EMG שבידי החברה.

 

לפי מתווה ההסדר, מימן יוותר על שכרו כחלק מהקטנה משמעותית של הוצאות הנהלה בחברה שבשליטתו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x