$
בארץ

החל מאפריל 2013 - פקט אחד בלבד בדיוטי פרי והעלאת מס על טומבק וסיגרלות

על פי רשות המסים, תוספת ההכנסות ממס קנייה על מוצרי טבק יכניסו 300 מיליון שקל ב-3 שנים. יו"ר ועדת הכספים: "ישבתי עם אנשי האוצר ואנחנו הולכים למקומות קשים כדי לחפות על הגירעון בתקציב"

תומר אביטל והדר קנה 10:5514.05.12

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום שינויים במיסוי מוצרי טבק שונים ביניהם טומבק (טבק מעובד לנרגילות), טבק למקטרת, סיגרים סיגרלות. כמו כן אישרה הועדה את צמצום הפטור הקיים בדיוטי פרי על סיגריות משני פקטים לפקט אחד החל מאפריל 2013.

 

על פי רשות המסים, תוספת ההכנסות ממס קנייה על מוצרי טבק אלה תהיה בתום שלוש שנים (בשנת 2015) כ- 300 מיליון שקל.

 

בתחילת הישיבה אמר יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, "ישבתי עם אנשי האוצר ואנחנו הולכים למקומות קשים כדי לחפות על הגירעון בתקציב. הוועדה תנסה לתעל את זה למסים על העשירים",

 

מדובר בדיון הרביעי בנושא צמצום הפטור ממס על שני פאקטים של סיגריות בדיוטי פרי לפאקט אחד. בדיון נכחו שישה ח"כים ושמונה לוביסטים. את ג'יימס ריצ'רדסון ודובק ייצגו בדיון הלוביסטים משה ביבי וישי פישמן ממשרד הלובי "גורן עמיר".

 

בדיונים הקודמים הצליחו להטות אנשי רשות שדות התעופה והדיוטי פרי את הכף לטובת ביטול המהלך אותו הגו באוצר. זאת אף שהוא צפוי לשלשל לקופת המדינה כ-350 מיליון שקל בשנה.

 

הוועדה פרסה את העלאת המיסוי על יבוא הטבק ומוצריו (לרבות סיגרלות ונרגילות) בהדרגה עד 2015. המס ל-1 ק"ג יעלה מ-50 שקל ל-286 שקל.

 

לבסוף הוועדה אישרה כי גיל הפטור על יבוא מוצרי טבק ואלכוהול יעלה מ-17 ל-18.

 

הצו שאושר העלה את מס הקנייה החל על טומבק וטבק למקטרת והשווה אותו למס הקנייה החל על טבק לעישון סיגריות. העלאת המס מתפרסת על פני שלוש שנים:
בשלב ראשון המס הועלה מ- 50 שקל לק"ג ל- 115 שקל לק"ג, בתחילת שנת 2013 המס יעלה ל-185 שקל לק"ג, בתחילת שנת 2014 יעלה ל-240 שקל לק"ג ובתחילת שנת 2015 יהיה המס 286.69 שקל לק"ג. (הסכומים יעודכנו בהתאם לשינוי במדד המחירים לצרכן).

 

בנוסף, בהתאם לאישור הוועדה, הועלה גם מס הקניה החל על סיגרים ל-65%, אך לא פחות מ-50 שקל לק"ג. מס הקניה על סיגרלות, בשל מאפייניהן, נקבע בשיעור המשלב בין מס קנייה החל על סיגרים לבין מס הקנייה החל על סיגריות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x