$
בארץ

ועדת הכלכלה אישרה הוספת ששה נציגים למועצת הנפט

2 מהנציגים הנוספים ייצגו את המשרד להגנת הסביבה, כפי שדרשו המשרד והחברה להגנת הטבע; גלעד ארדן: "סוף סוף יוטמעו שיקולים סביבתיים במתן רשיונות וזכיונות לקידוחים"

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ד') הצעת ממשלה לשינוי הרכב מועצת הנפט על ידי הוספה של 4 נציגים ממשרד האוצר ומשרד האנרגיה והמים ועוד 2 מהמשרד להגנת הסביבה.הרכב המועצה יעמוד על 15 חברים, ולא 13, כפי שתוכנן בהצעה הממשלתית המקורית.

 

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן בירך

את משרד האוצר וועדת הכלכלה על תמיכתם בדרישתו להוסיף נציגי סביבה: "סוף סוף יוטמעו שיקולים סביבתיים במתן רשיונות וזכיונות לקידוחים, חיפוש והפקת נפט ובכך ניתן יהיה לצמצם תקלות ואת הנזקים הסביבתיים והבריאותיים שעלולים להתרחש בתהליכי הקידוח וההפקה".

 

החברה להגנת הטבע מסרה כי היא "מברכת על צירופם של שני נציגי השר להגנת הסביבה למועצת הנפט. לקידוחי נפט וגז השלכות נרחבות על איכות הסביבה, על ערכי טבע, על המגוון הביולוגי ועל משאבי המים והאוויר בישראל. לכן, ייצוג האינטרס הסביבתי במועצת הנפט הוא עניין מתבקש מאליו. לאחר מאבק בן כמה שנים בהובלת החברה להגנת הטבע, השר להגנת הסביבה רשם היום בעצם צירוף שני נציגים ממשרדו, הישג חשוב. מדובר בצעד ראשון וחיוני לתיקון חוק הנפט הארכאי משנת 1952, אך נותרו עוד אתגרים רבים לתיקון חוק הנפט, בעיקר בכל הנוגע להליך מתן רישיונות חיפושי נפט וגז, מקומו של הציבור בהליכי קבלת ההחלטות והפנמת שיקולים סביבתיים בתהליכי חיפוש וקידוח נפט וגז".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x