$
בארץ

ציפי לבני מתפטרת: לא פורשת מהחיים הציבוריים

לבני הגישה התפטרותה ליו"ר הכנסת: "אני לא מצטערת שסירבתי להיכנע לסחטנות פוליטית, שלא מכרתי את המדינה לחרדים. לא הסכמתי לספסר באמון הציבור ובכספי המדינה", אמרה במסיבת עיתונאים בכנסת

מורן אזולאי, ynet 12:5101.05.12

 "אני לא מצטערת שסירבתי להכנע לסחטנות פוליטית, שסירבתי לספסר בכספי הציבור. אני לא מצטערת שלא הסכמתי למכור את המדינה לחרדים כדי להקים ממשלה". כך הסבירה ציפי לבני את המניעים לפרישתה מהכנסת, לאחר כמעט 13 שנים במשכן. בצהריים (יום ג') הגישה השרה לשעבר מכתב התפטרות מבית

המחוקקים ליו"ר הכנסת, ראובן ריבלין. במסיבת עיתונאים היא בירכה את יו"ר קדימה שאול מופז, והדגישה: "זכותו להוביל את המפלגה לפי דרכו".

 

"שלום לכולם", אמרה לבני. "אני רוצה לפתוח קודם בתודה עמוקה לפעילים שהביעו בי אמון", אמרה כשהתרגשות ניכרת בקולה. "חברי הכנסת שעמדו צדי - לקחו בחשבון שאנו עלולים להפסיד. ביקשתי להביא פוליטיקה אחרת".

 

לדבריה, "קדימה היום היא המפלגה הגדולה בישראל. ביקשתי להביא למדינת ישראל פוליטיקה אחרת, פוליטיקה שמעדיפה את העקרונות על פני הכיסא, פוליטיקה שהיא אמצעי לקידום מטרות לטובת הכלל ולא מטרה לקידום אישי, פוליטיקה נטולת ציניות ושכרון כוח.

 

"במשך כל חיי הציבוריים פעלתי למען אותם עקרונות. אני מאמינה בהם ואמשיך קדם אותם בכל מקום בו אהיה – ולא, אני לא מצטערת, שסירבתי להכנע לסחטנות פוליטית, שלא הסכמתי להיות שותפה לקואליציה הנוכחית, למרות המחיר הכבד ששילמתי גם על החהחלטה הזו".

 

לבני לא תמשיך לכהן כחברת כנסת מן המניין. עם זאת, אמרו מקורביה כי בכוונתה להמשיך בפעילות ציבורית ופוליטית מחוץ לפרלמנט. לבני דחתה את החלטתה במשך כמה שבועות, אולם משנפתח מושב הקיץ של הכנסת היא בחרה לשים קץ לניחושים והודיעה על פרישה.

 

את לבני יחליף כחבר כנסת בקדימה איש העסקים יובל צלנר.

 

הפרישה מהכנסת עשויה לסמן מבחינתה של לבני תחילתה של דרך פוליטית חדשה. מקורביה אמרו ל-ynet כי אין לה כוונה לפרוש מהחיים הפוליטיים: "לבני לא פורשת מקדימה בינתיים. על הפרק עומדת אפשרות של הקמת מפלגה חדשה, אולם יש גם אפשרויות אחרות". הם אמרו כי היא אינה פוסלת אופציה לחבור ליאיר לפיד.

 

לדברי מקורבי לבני, ההתפטרות "תאפשר לה לבחון בצורה טובה את האפשרויות. היא תשדר שהיא פנויה להצעות". עוד אמר הגורם המקורב ללבני כי "הסיכויים שתישאר בקדימה אמנם קטנים, אבל זה לא מקרי שהיא מודיעה על עזיבה של הכנסת ולא עזיבת קדימה".

 

מסקר שפורסם אתמול ב"ידיעות אחרונות" עולה כי "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד תזכה ב-11 מנדטים, אך אם לבני תצטרף אליה, היא צפויה לקבל 16 מנדטים ולהוריד את מפלגת העבודה מ-18 מנדטים ל-14 בלבד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x