$
בארץ

מפעל חדש למיחזור צמיגים ייפתח בבאר שבע

המפעל נבנה בהשקעה של כ-30 מיליון שקל. על פי ההערכות, נפח העבודה צפוי להגיע לכ-25 אלף טון צמיגים בשנה

ליאור גוטמן 11:4317.04.12

מפעל חדש למיחזור צמיגים ייפתח בשבוע הבא בבאר שבע בהשקעה של כ-30 מיליון שקל. המפעל הוקם על ידי שתי חברות שונות. הראשונה היא חברת ק.מ.מ. שמחזיקה מפעלי מיחזור מראשון לציון בבעלות משפחת קורטוב. החברה השנייה היא "צמיגי נעמן" מזכרון יעקב, בבעלות דוד ברקוביץ'.

 

מפעל

מיחזור הצמיגים ימוקם בפארק התעשייה עמק שרה שבבירת הנגב ויעסיק כמה עשרות עובדים בשלוש משמרות עבודה, כאשר כ-15 מתושבי המקום כבר נקלטו לקראת הפתיחה.

 

על פי ההערכות, נפח העבודה של המפעל צפוי להגיע לכ-25 אלף טון צמיגים בשנה. תוצרי המפעל הם פתיתי גומי ומוצרים נלווים בהם משתמשים חברות מתכת וטקסטיל, מועצות מקומיות וחברות בנייה, חלקם משתמשים בפתיתי הגומי לייצור משטחים נוחים למגרשי משחקים של גני ילדים ופארקים וכן לתעשיות הכבישים ומסלולי הריצה. מנכ"ל החברה שחר קורטוב טוען שתהליך הייצור נעשה על פי תקני ייצור מחמירים במהלכן לא נרשמת פליטה של מזהמים, ריחות או אבק לסביבה.

 

המפעל בבאר-שבע הוא אחד משני המפעלים שהוקמו בארץ בעקבות יישום חוק מיחזור המציגים שהתקבל בכנסת ב-2007. עד לקבלת החוק הושלכו למזבלות ולצדי הדרכים אלפי טונות של צמיגים שחוקים שגרמו לנזקים ארוכי טווח ובלתי הפיכים לסביבה. על פי החוק שיזם המשרד להגנת הסביבה כל יבואן המביא לארץ צמיגים למכירה כמו גם יצרן מקומי חייב למחזר צמיגים במספר זהה לזה שהוא מייבא או מייצר. החל מחודש יולי 2013 תיאסר לחלוטין הטמנה של צמיגים בכל המטמנות החוקיות הפועלות כיום בארץ.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x