$
קריירה

6 השניות החשובות ביותר בקריירה שלכם

מחקר חדש שבדק את תנועות העיניים של מנהלים בעודם עוברים על קורות חיים גילה שהם משקיעים הרבה פחות זמן בקריאה שלהם משנדמה למועמדים; חושבים שפרופיל מקוון יעיל יותר? תחשבו שוב

סוכנויות הידיעות 23:1626.03.12

במשך כמה זמן יביט מעסיק פוטנציאלי בקורות החיים שלכם? מחקר חדש מגלה שלעיתים קרובות מדובר בעניין של הרף עין בלבד.

 

אתם משקיעים שעות בכתיבת ושיפוץ קורות החיים שלכם, וכאשר אתם שולחים אותם אתם מקווים שהם יתקבלו בכבוד. אך למרבה הצער מתברר שהמעסיקים הפוטנציאליים לא משקיעים

זמן רב במיוחד בקריאה שלהם.

 

"מרבית מחפשי העבודה מניחים שהמעסיקים מעבירים 5-4 דקות בקריאת קורות החיים", נכתב במחקר שפרסמה חברת ההשמה TheLadders. "האמת היא שמנהלי כוח האדם משקיעים 6 שניות בלבד לפני שהם מקבלים החלטה אם המועמד מתאים או לא מתאים".

 

לא מדובר פה בניחוש מושכל או בתוצאות של סקר, אלא במחקר במסגרתו התבקשו המנהלים לעבור על קורות חיים - ובמקביל תוכנה למעקב אחר תנועות העיניים קבעה מה מושך את תשומת ליבם, כמה זמן לוקח להם לעבור על קורות החיים ומאילו חלקים הם מתעלמים.

 

מסקנת המחקר היא שבכל הקשור לקורות חיים הצמצום הוא רק לטובה. "המבט של המנהלים נע בכל הכיוונים כשהם בחנו קורות חיים לא מאורגנים, והם חוו רמה גבוהה יותר של עומס קוגניטיבי (כלל הפעילות המנטלית), שהגביר את רמת המאמץ לקבל החלטה", נכתב במחקר. "קורות חיים מקצועניים הכילו פחות מידע, היו מסודרים בצורה מאוזנת ותוארו כברורים".

 

תוצאה מעניינת נוספת: פרופיל מקוון אינו בהכרח טוב יותר מקורות חיים מקצועיים ומסורתיים. "בפרופילים מקוונים ישנה תמונה, ולמרבה הצער, המנהלים נוטים להתמקד בתמונות הללו מהסיבה הפשוטה שתמונות באופן טבעי מושכות את העין. גילינו שהנוכחות של התמונה מנעה מהמנהלים ללקט את המידע החשוב יותר, כמו כישורים וניסיון", סיכמו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x