$
בארץ

שטייניץ: משרד האוצר בוחן דרכים לטיפול בירידת מחזורי המסחר בבורסה

"אנשי עסקים הם בני אדם ושאלת האיכפתיות והמורל הם חשובות. כולנו בני אדם וגם אנשי העסקים. עלינו לשמור על המורל עם ויכוח בריא ולמנוע התלהמות", אמר שטייניץ

מישל אודי 20:4513.03.12
"יש בעיה במורל העסקי במדינת ישראל. גם בעקבות המחאה החברתית, חקיקה פופוליסטית והתלהמות מול אנשי עסקים - מורידה את המורל ורואים זאת במדד מנהלי הרכש ובדברים שלא ניתן לכמת", כך אמר היום (ג') שר האוצר יובל שטייניץ בכנס לזכרו של אלי הורביץ שאורגן על ידי הפקולטה לניהול באוניברסיטת
תל אביב.

 

"אנשי עסקים הם בני אדם ושאלת האיכפתיות והמורל הם חשובות. כולנו בני אדם וגם אנשי העסקים. עלינו לשמור על המורל עם ויכוח בריא ולמנוע התלהמות", אמר שטייניץ. שר האוצר הוסיף כי "ניהלתי מאבק גדול עם תמלוגי הנפט ועמדתי על שלי ועל זכותי לעשות את הדבר הנכון ולא מהתלהמות אלא מתוך כבוד. גם בוועדת הריכוזיות אנו עושים תיקון מושכל ומחושב במשק".

 

בנוסף גילה שטייניץ כי במשרד האוצר שוקלים כיצד לטפל בירידת המחזורים בבורסה, זאת במקביל לטיפול באשראי לעסקים קטנים ותמיכה בהייטק.

 

"לא כולם מודעים שהנתונים הטובים הם במידה רבה תוצאה של גידול בהשקעות במדינת ישראל. לאחר כמעט 0 צמיחה ב-2009, הצליחה להתאושש ולחזור לשיעורים מרשימים – הצמיחה הגבוהה ביותר מכל מדינות העולם המפותח. גם בנתוני האבטלה אנו מציגים רמת אבטלה נמוכה מערב המשבר. אנו היחידים שדירוג האשראי שלה עלה בשלוש השנים האחרונות" התפאר שטייניץ.

 

הוא הוסיף כי הנתון המרשים ביותר הוא הגידול בהשקעה הריאלית בישראל - "זו הצמיחה הטובה ביותר כי אין זה מדובר בניפוח אלא בגידול אמיתי לאורך שנים. יצרנו מדיניות כלכלית המעודדת השקעות".

 

"מדיניות של פריצת מסגרות התקציב היא הקרבה של העתיד עבור ההווה, אך אין לפעול כך כי הגירעונות טופחים ויש להעלות מיסים. המסר הוא הקלה מיידית, אך זמנית. מדיניות שכזו מרחיקה משקיעים שמודעים למחיר של הקרבת העתיד. לא הלכנו למדיניות מרחיבה אלא הוספנו פה ושם בצמתים מרכזיים כי חמצן פה ושם זה טוב ויותר מדי זה רעיל".

 

שר האוצר ציין את התקציב דו שנתי, חוק עידוד השקעות הון, הורדת מס חברות ליצואניות, תוכנית תמיכה בהייטק והרפורמה בהשכלה הגבוהה כגורמים שיובילו את המשק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x