שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": תנובה שוקלת לסגור את המחלבה בקיבוץ הרדוף

החברה רוצה להעביר למפעל סוי מג'יק באלון תבור את פעילות הייצור האורגנית של המפעל, שבו מועסקים עשרות עובדים

נעמה סיקולר 06:5329.02.12

תנובה ממשיכה בניסיונות להתייעל, והיא שוקלת להעביר את את פעילות ייצור המזון האורגני של מפעל הרדוף, המתבצעת בקיבוץ הרדוף, ולאחד אותה עם פעילות הייצור של מפעל "סוי מג'יק" לייצור משקאות חלב סויה הממוקמת באתר החברה באלון תבור. במפעל בקיבוץ הרדוף מועסקים היום עשרות עובדים וההערכות

הן כי בעקבות ההתייעלות התפעולית ייתכנו פיטורי עובדים, אם כי לא פיטורים מאסיביים.

 

מפעל הרדוף פועל במתחם בשטח של כ־6.5 דונם אותו תנובה שוכרת מהקיבוץ. במתחם מחלבה, המתמחה בייצור מוצרים אורגניים מחלב בקר המשווקים וממותגים תחת המותג הרדוף. המוצרים מיוצרים בכמויות קטנות ונמכרים בעיקר בחנויות ייעודיות.

 

דוחות תנובה לשנת 2011 שפורסמו שלשום (ב') במסגרת הערכת שווי שהוכנה לשותפה בתנובה מבטח שמיר (20.7%) לימדו כי ביצועי החברה נפגעו בעקבות המחאה החברתית. למרות שיפור בהכנסות החברה נרשמה ירידה חדה של 25% ברווחיות התפעולית וירידה של 17% ברווח הנקי כמו גם שחיקה בשיעורי הרווח. גיזה זינגר אבן שביצעה את הערכת השווי ציינה כי גם אם תנובה תכננה להעלות מחירים בקרוב, הרי שלאחר המחאה לא תוכל לעשות כן, ומכיוון שהיא נמצאת בסביבת מחירי חומרי גלם עולה הרי שתנובה נוטה לתהליכי התייעלות תפעולית.

 

איחוד הפעילות האורגנית והפעילות בתחום הסויה היא מסממני ההתייעלות שהסנונית הראשונה שלהם היתה פיטורי עובדים במטה וסגירת הפעילות המפסידה ברומניה.

בתנובה סירבו להגיב לדברים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x