$
בארץ

סמנכ"ל 018 יהיה סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת

הרן לבאות יחליף את אסף כהן, שפרש לשוק הפרטי. טרם ידוע מתי יכנס לתפקידו והאם ידרש בתקופת צינון

גילעד נס 20:2720.02.12

משרד התקשורת הודיע הערב (ב') על מינויו הצפוי של הרן לבאות לתפקיד סמנכ"ל בכיר לכלכלה ותקציב במשרד.

 

התפקיד היה פנוי מאז הרבעון האחרון של 2011, עת עזב ד"ר אסף כהן את התפקיד ועבר בהמשך לתפקיד האסטרטג הראשי בפירמת גיזה-זינגר-אבן. לבאות, בן 37, משמש כיום כסמנכ"ל הכספים

והרגולציה של ספקית התקשורת 018 אקספון, וקודם לכן כיהן כרכז אנרגיה באגף התקציבים באוצר.

 

מנכ"ל 018 אקספון, איציק בן אליעזר, שכאמור יפרד מלבאות, אמר הערב כי לבאות היווה נדבך מרכזי בהצלחת 018 והפיכתה לספקית אינטרנט ותקשורת מובילה, אך מסיבה זו בדיוק צפויות החברות האחרות בשוק להביע התנגדות למינויו של לבאות לתפקיד.

 

 018 נקטה בשנתיים האחרונות בקו תקיף כנגד שליטתן של בזק ו-HOT בתשתיות התקשורת, וטענה כי על משרד התקשורת לקדם פתיחת התשתיות לשימוש חברות אחרות. במקביל, היא הלינה על כך שהמשרד אישר את מיזוגי חברות הסלולר וספקיות האינטרנט הגדולות (סלקום-נטויז'ן ופרטנר-סמייל), ובכך איפשר להן לבצע מהלכים משותפים העלולים לפגוע קשות ב-018, לטענת החברה.

 

כעת, כאשר לבאות אמור לשמש בתפקיד מרכזי במשרד התקשורת, החברות חוששות כי עמדות אלו יסייעו ל-018 וחברות מסוגה לקבל עדיפות על פני החברות הגדולות. קודמו בתפקיד נחשב במשך תקופה ארוכה כמי שהוביל את משרד התקשורת לגידור צעדיה של בזק בשוק התקשורת, ועמדתו זו אף הובעה כדעת מיעוט בדו"ח ועדת חייק שהוגש באוקטובר האחרון לשר התקשורת. כמתחרה לשעבר בבזק בינלאומי וכלקוח של קבוצת בזק בתחומי התמסורת, יתכן שלבאות ימשיך להוביל קו שכזה.

 

עדיין לא ברור מתי יכנס לבאות לתפקידו, והאם תידרש ממנו תקופת צינון כלשהי. ממשרד התקשורת נמסר כי ההחלטה התקבלה בידי ועדת בוחנים של נציבות שירות המדינה, בראשות מנכ"ל משרד התקשורת, עדן בר טל, וכי נושא הצינון ייבדק. יצויין כי בימים אלה מתקיים מכרז לאיוש תפקיד מרכזי נוסף במשרד, לאחר שהיועצת המשפטית, עו"ד נגה רובינשטיין, פרשה גם היא לפני מספר חודשים, וכיום היא מכהנת כשותפה ומנהלת מחלקה במשרד עו"ד גולדפרב-זליגמן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x