$
משפט

מסתמן: ארקדי גאידמק יחתום על הסדר טיעון בפרשת בנק הפועלים

פרקליטות מחוז תל אביב ככל הנראה הסכימה להסדר במסגרתו יודה גאידמק בקבלת דבר במרמה וישלם קנס של בין 2 ל-3 מיליון שקל, אך סעיף עבירות הלבנת ההון ימחק מהאישום

הדר קנה 19:1914.02.12

ארקדי גאידמק ככל הנראה יחתום על הסדר טיעון בפרשת בנק הפועלים. מסתמן כי פרקליטות מחוז תל-אביב מיסוי וכלכלה הגיעה להסדר טיעון במסגרתו יודה גאידמק בקבלת דבר בתחבולה וישלם קנס של בין 2 ל-3 מיליון שקל. עוד במסגרת ההסדר המסתמן ימחק הסעיף החמור של עבירות הלבנת הון.

 

הפרשה

החלה באוקטובר 2009, אז הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד גאידמק באשמת הלבנת הון בהיקף של 650 מיליון שקל, כמו גם עבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, פעולה ברכוש אסור במטרה להסוות את מקורו ומסירת מידע כוזב במטרה למנוע דיווח.

 

על פי כתב האישום, חברת פועלים נאמנויות, מי שהיה יו"ר הדירקטוריון שלה אז, שלמה רכט, והמנכ"ל לשעבר חיים שמיר מואשמים - כחלק מפרשת הלבנת ההון של גאידמק - בעבירת אי־דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון. פועלים נאמנויות מואשמת כי פעלה עם גאידמק ועם גלמור, כדי לאפשר לחברת קזפוספט לרכוש במרמה את חברת טרמופוס.

 

בכתב האישום נטען כי הרכישה התבצעה באמצעות הסתרת זהותו של גאידמק כבעל הכספים ששימשו לרכישה, ובשיתוף פעולה מצד החברה לנאמנות שהתבטא בשורה של מצגים בנקאיים כוזבים לנציגי בעלי המניות של החברה בהולנד. גאידמק הואשם אז בהסתרת פעילות פיננסית בהיקף 650 מיליון שקל.

 

מעוזרו של גאידמק לא נמסרה תגובה.

 

מהפרקליטות נמסר כי “ככלל איננו מתייחסים למגעים עם סנגורים ואין בכך כדי לאשר או להכחיש דבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x