$
בארץ

הסגל הזוטר: ועד ראשי האוניברסיטאות חזר מההבנות אתנו

בהסכם נקבע כי יוקצו כ-40 מיליון שקל לצורך פתרון למשבר עם הסגל האקדמי הזוטר. לאור הנסיגה בעמדות, שוקל הסגל חידוש השביתה; ועד ראשי האוניברסיטאות: "הנושא בטיפול האוצר שאמור לאשר את ההסכם"

הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות טוען כי חברי ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) חזרו בהם בפגישות המו"מ האחרונות מההבנות שנחתמו, לאחר שהממונה על השכר באוצר לא אישר אותן. כמו כן הם חזרו בהם, לטענת הסגל, מטיוטות של הסדרי הביטחון התעסוקתי שאמורים היו להיות ליבת ההסכם. חברי הסגל ישקלו חידוש שהביתה.

 

לפני כ-6 שבועות נחתם סיכום הבנות בין הסגל האקדמי הזוטר לבין ועד ראשי האוניברסיטאות לפיו יוקצו כ-40 מיליון שקל לצורך פתרון משבר הסגל האקדמי הזוטר על סעיפיו השונים. לאור הסיכום המדובר, הוחלט על הפסקתה לאלתר של השביתה הכללית באוניברסיטאות.

 

 

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות: "ור"ה וות"ת (המועצה להשכלה גבוהה) שברו כל תשתית של אמון.

ור"ה הוכיחו כי חתימתם אינה שווה את הנייר שעליו נכתבה וכי הם אינם מסוגלים לעמוד בהסכמים שהם עצמם חתומים עליהם. ות"ת מסרבים להכריע ולסיים את המשבר ומסייעים בהימשכותה של סחבת מעיקה. מדובר במשבר אמון קשה שבו האוניברסיטאות חוזרות בהן הן מהסיכום הכלכלי והן מהסדרי הביטחון התעסוקתי שהובטחו. אנו שוקלים המשך צעדינו".

 

הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות כולל כ-11,000 חברים: סטודנטים לתארים מתקדמים המשמשים כעוזרי הוראה וכאסיסטנטים, מלגאים, וחברי סגל אקדמי ללא תקן בכיר אשר עוסקים בהוראה ובמחקר, רבים מהם בעלי תואר ד"ר.

 

תגובת ועד ראשי האוניברסיטאות: "לאחרונה הגיעו הנהלות האוניברסיטאות להבנות מרחיקות לכת עם נציגי הסגל הזוטר בנוגע לרוב רובן של דרישות הסגל ובכללן גם שורה של תנאים שינתנו לסגל על מנת לייצור מודל העסקה ארוך טווח. הנושאים התקציביים נמצאים בימים אלה בדיונים מול הממונה על השכר במשרד האוצר, שנדרש לאשר את ההסכם ואת מסגרת העלויות בדומה לכל הסכם בעל משמעויות כספיות במשק. צר לנו שדווקא בזמן שמתנהל מו"מ מתקדם בין הצדדים בוחר הסגל הזוטר לאיים פעם נוספת ולפגוע בתהליך".

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x