$
בארץ

נחשף ב"כלכליסט": "זה הזמן לבטל את תפקיד רבני השכונות והערים"

"כלכליסט" חשף הבוקר כי שר האוצר מעלה את שכר הרבנים בפי 2.5. מנכ"ל עמותת חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אומר כי "העסקתם המיותרת של רבני הערים היא בעיקר לצורך חלוקת ג'ובים למקורבים וטובות הנאה של המפלגות הדתיות". שר הדתות: "התיקון בשכר יחול על 6 רבנים בלבד"

תומר אביטל 13:2029.01.12

תגובות סוערות לחשיפת "כלכליסט" בנושא העלאת שכר רבני הערים. מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי "מדובר בהגדלה שערורייתית של חגיגת המשכורות למקורבי המפלגות החרדיות על חשבון קופת משלמי המסים. נראה אם כן שתפקידו של השר לשירותי דת מרגי אינו רק למנות את בני משפחת יוסף ומשפחות בכירים אחרים

בש"ס לתפקידי רבנות, כפי שנחשף לפני שבוע, אלא גם לספק להם משכורות גבוהות על חשבון הציבור".

 

לדבריו "זה הזמן לבטל את תפקיד רבני השכונות והערים שרוב הציבור המתגורר בהם אינו נזקק לשירותיהם, והעסקתם המיותרת היא בעיקר לצורך חלוקת ג'ובים למקורבים וטובות הנאה של המפלגות הדתיות. כן, יש להקטין באופן משמעותי את מספר הרבנים המקבלים משכורת מקופת המדינה, ולהקפיד על בחירת רבנים התואמים את זהותה של ישראל כמדינה דמוקרטית".

 

רגב קרא לאנשי "ישראל ביתנו" ו"עצמאות" בממשלה להטיל וטו על ההחלטה השערורייתית שאחרת תכתים אותן לקראת הבחירות.

 

כמו כן בקואליציית הארגונים החברתיים 'שותפות שראקה' קראו לא להכליל בהעלאת השכר את אותם רבנים שקראו לא להשכיר דירות לערבים. "אנו מזועזעים מהאפשרות כי שכרו של הרב הראשי של צפת יעלה ותנאי עבודתו יוטבו, בהתחשב בעובדה שהוא מחזיק עדיין במשרתו על אף שקרא לא להכשיר דירות לערבים בצפת", אמרו בארגונים.

 

אלון נוריאל יועץ התקשורת של השר יעקב מרגי מסר בתגובה: "האוצר בהחלטתו מתקן עיוות חקיקתי שבו קוצץ שכר הרבנים החדשים ב-75%. התיקון יחול על שישה רבנים בלבד".

 

נזכיר כי ההחלטה על התוספת בשכר תחול לא רק על רבני הערים המעטים שמונו מ-2006, אלא גם על כלל רבני הערים שימונו מהיום והלאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x