$
בארץ

נתניהו: "הרכבת לאילת תשפיע על ישראל ב-50 השנים הבאות בצורה דרמטית"

רה"מ על הקמת קו רכבת ת"א-אילת: "בנוסף יהיה קו להעברת סחורות מאסיה לאירופה, דבר שיוצר אינטרס גדול מאוד של סין והודו בישראל"

תומר אביטל 11:3829.01.12

הקמת קו הרכבת בין תל אביב לאילת זו "בשורה גדולה מאוד שתשפיע על מדינת ישראל ב-50 השנים הבאות בצורה דרמטית" - כך אמר הבוקר (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה.

 

לדברי נתניהו, "נפתח היום בדיון על הקמת קו רכבת ת"א-אילת. הרכבת הזאת תהיה רכבת נוסעים,

משך הנסיעה שלה יהיה כשעתיים. בנוסף, יהיה קו להעברת סחורות מאסיה לאירופה - הדבר הזה יוצר אינטרס גדול מאוד של המעצמות העולות סין והודו וגם אחרות במדינת ישראל, ולכן יש חשיבות אסטרטגית, גם לאומית וגם בינלאומית, להקמת הקו הזה.

 

"השינוי הזה הוא בעצם מימוש חזון של חיבור הארץ במקביל לפיתוח תשתיות תחבורה לצפון - מקרית שמונה ועד אילת, בכבישים ללא רמזורים, וחיבור מסילתי של מדינת ישראל גם בתוך עצמה וגם כנקודת חיבור בין יבשות. זאת בשורה גדולה מאוד, היא תשפיע על מדינת ישראל ב-50 השנים הבאות בצורה דרמטית", אמר ראש הממשלה.

 

בתחילת החודש פורסם ב"כלכליסט" כי רה"מ בנימין נתניהו הורה להגיש לו תוכניות לקיצור זמן הנסיעה ברכבת העתידית מתל אביב לאילת לשעתיים בלבד.

 

התוכנית המקורית, אותה מקדם משרד התחבורה, נכללה בתוכנית נתיבי ישראל המקורית במסגרתה תרושת המדינה ברשת רכבות וכבישים, אולם בלחץ האוצר היא קוזזה בשל עלות ההקמה הגבוהה - כ-7 מיליארד שקל. זמן הנסיעה המקורי היה שעתיים וחצי, אולם לטענת נתניהו מעבר בין המרכז לאילת בכשעתיים יוכל לשנות דרמטית את מפת התחבורה הישראלית.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x