$
משפט

לשכת עוה"ד דורשת לנקוט צעדים משמעתיים נגד השופטת אלשיך ואף לשקול להעבירה מתפקידה

ועד המחוז פנה במכתב תלונה לנציב תלונות הציבור על שופטים, לשר המשפטים ולנשיאת ביהמ"ש העליון בטענה כי על פניו נראים השינויים שערכה השופטת בפרוטוקול "לא כתיקונים תמימים"

ענת רואה 13:2026.01.12

ועד מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין דורש לנקוט בצעדים משמעתיים נגד סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך, בעקבות פרשת הפרוטוקול המשופץ ושתי גרסאות הפרוטוקול שנחשפו בתחילת השבוע ב"כלכליסט".

 

ועד המחוז בראשות עו"ד אפרים נווה פנה הבוקר במכתב תלונה שנשלח לנציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר גולדברג, לשר המשפטים יעקב נאמן ולנשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. במכתב נאמר כי מליאת ועד המחוז שדנה אתמול בפרשה החליטה פה אחד כי הלשכה צריכה להתערב בפרשה ולפעול לבירורה.

 

בפנייה נכתב כי לאחר שהשופטת אלשיך התלוננה נגד עו"ד רפאל ארגז שהופיע בפניה, התברר כי נוסח פרוטוקול הדיון שהועבר ביחד עם התלונה אינו זהה לנוסח שקיבל עו"ד ארגז מיד בסמוך לאחר הדיון ממזכירות בית המשפט ואשר נושא חותמת "העתק נאמן למקור". בסך הכל הוכנסו בפרוטוקול 36 שינויים, לרבות תוספת דברים מפיה של השופטת אלשיך והן תוספות שהוכנסו לפיהם של הצדדים לדיון.

 

במכתב התלונה מוזכר המכתב ששיגר עו"ד חיים ארבל שנכח בדיון ואשר תמך בגרסתו של עו"ד ארגז ונכתב כי על יסוד עובדות אלו ועדת האתיקה גנזה את תלונתה של אלשיך נגד עו"ד ארגז.

 

לפי המכתב, "בהחלטת ועד המחוז שהתקבלה פה אחד נקבע כי הוא רואה בחומרה רבה את התנהלותה הנטענת של כבוד השופטת אלשיך", וכי "לטענת עורכי הדין, השינויים בפרוטוקול הדיון נעשו בטענות באי כוח הצדדים בסתר, ללא הסכמתם וללא בקשתם. על פניו נראים השינויים לא כתיקונים תמימים אלא כמכוונים לבסס הגשת תלונה נגד עו"ד ארגז ולגרום לועדת האתיקה להחמיר עמו".

 

עוד נכתב כי לחומרה הלכאורית מתווספת העובדה שהשופטת אלשיך מכהנת גם בתפקיד יו"ר נציגות השופטים הארצית ואמורה לשמש דוגמה לשופטי ישראל. לכן מבקש ועד המחוז מנציב התלונות לבדוק את התלונה ולפעול בהקדם האפשרי "למען שמירת אמון הציבור במערכת המשפט".

 

בנוסף מתבקש שר המשפטים לשקול להורות על הליכים משמעתיים נגד השופטת אלשיך וכן לשקול להעלות את הנושא בפני הועדה למינוי שופטים, כעת או לאחר הבדיקה שיערוך הנציב.

 

דוברת בתי המשפט פרסמה אתמול את ההודעה הבאה בנושא: "יש להצטער שכלי התקשורת נותנים במה לגורמים אינטרסנטים המבקשים להסיט את דעת הקורא מלב העניין – החלטת השופטת העוסקת בהפרות האתיות

לכאורה שביצע עו"ד ארגז. הפרסומים כולם מתייחסים לפרטיכל שמעולם לא נערכה בו הגהה ולא נחתם כדין, אלא בחתימה גרפית, על ידי הקלדנית. עו"ד ארגז קיבל אותו בדרך לא מקובלת במזכירות, בהיותו עדיין טיוטה ובטרם נחתם רשמית כדין. הפרטיכל הרשמי הועבר גם הועבר אל עו"ד ארגז ועוד באותו היום. עו"ד ארגז לא ביקש לתקנו עד אשר לשכת עורכי הדין פנתה אליו. עד מועד זה לא התקבלה בהנהלת בתי המשפט שום פנייה מטעם לשכת עורכי הדין, גם זאת בניגוד מוחלט לפרסומים. בנסיבות אלה חבל שהתקשורת נותנת במה לאותם גורמים ומסייעת בכך לפגיעה בביהמ"ש, אשר כידוע מוגבל ביכולתו להגיב על ההכפשות בכלי התקשורת. כל זאת תחת לבדוק ולעמוד על מעשיו של עו"ד ארגז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x