$
מיסוי

שוחררו החשודים הנותרים בהפעלת הבנק המחתרתי שפעל במתחם הבורסה בר"ג

מדובר בחמישה חשודים שלפי חומר הראיות עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בהיקף גדול וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. השחרור: תחת מגבלות

הדר קנה 11:2816.01.12

בית המשפט שיחרר אתמול (א'), תחת מגבלות, את חמשת החשודים הנותרים בהפעלת הבנק המחתרתי הפרטי שפעל במתחם הבורסה ברמת גן. החשודים ששוחררו הם דוד בצלאל, גבריאל יוסיבוף, מאיר אוחנה, זזה ממיסטבלוב

 ודורון אלעד

  

מחומר הראיות שנאסף, עולה כי החשודים עסקו

באופן שיטתי בהלבנת כסף בהיקף גדול וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מטבע חוץ ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים של עשרות מיליוני שקלים ממעשיהם.

 

החקירה הגלויה החלה בתחילת השבוע עת הגיעו חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים למשרדי הבנק המחתרתי שבמתחם הבורסה, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם. 16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים.

  

על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, שבו מתנהלת פעילות פיננסית בהיקף של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x