$
משפט

חשד: בנק מחתרתי פעל במתחם הבורסה בר"ג

הבוקר נעצרו 16 חשודים שיובאו מחר להארכת מעצר. מחומר הראיות עולה כי החשודים עשו שימוש במשרדיהם לצורך פעילות פיננסית בנקאית בהיקפים של מיליארד שקל

הדר קנה 14:3708.01.12

חקירה משולבת מתנהלת בימים אלו בנוגע לבנק מחתרתי אשר פעל במתחם הבורסה ליהלומים בר"ג. הבוקר הגיעו חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים למשרדי הבנק, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם. 16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים. החשודים הועברו לחקירה

ויובאו מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

החקירה הגלויה החלה הבוקר, לאחר חקירה ופעילות שארכה למעלה משנה, במסגרתה נאספו ראיות רבות הקושרות את החשודים לביצוע שורה של עבירות פליליות חמורות ובכלל זה עבירות הלבנת הון, עבירות לפי חוק הבנקאות, עבירות מס ועבירות נוספות.

 

מחומר הראיות עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מט"ח ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים ממעשיהם. על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית-בנקאית - הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים, המרות מט"ח - בהיקפים של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.

 

החקירה התנהלה באמצעות: כוח המשימה למלביני הון מקצועיים בלהב 433, המפלג לחקירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) -להב 433 בשיתוף יחידת יהלו"ם וחוקרי מע"מ ירושלים ברשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x