שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שלמה מעוז שוקל לתבוע את אקסלנס על פיטוריו

לפי הערכות, הכלכלן הראשי של אקסלנס השתכר כמיליון שקל בשנה בממוצע. לדברי מקורביו, מעוז הוזהר בעבר על התבטאויותיו בכנסים ובתקשורת

רחלי בינדמן 08:3415.01.12

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה שפוטר השבוע בשל התבטאויותיו בכנס אקדמי, השתכר כמיליון שקל בשנה בממוצע עבור כשליש משרה, לפי הערכות. מעוז הועסק כספק שירותים ולא כשכיר, כלומר מכר שעות לאקסלנס, שעבורן קיבל תשלום. לפי הערכות, היו חודשים שבהם קיבל מעוז

מאקסלנס תשלומים של כ־100 אלף שקל. להשוואה, עלות שכרו של דוד ברוך, מנכ"ל בית ההשקעות, הגיעה ב־2010 ל־367 אלף שקל.

 

מקורב למעוז תיאר בסוף השבוע ל"כלכליסט" את השעות הראשונות אחרי שנודע למעוז על פיטוריו. "שלמה אומר את כל מה שהוא חושב תמיד אבל הפעם זה כנראה היה קשה לעיכול", אמר המקורב. "הוא אמר למקורביו 'דיברתי בכנס אקדמי; אסור לי לדבר בכנס אקדמי?'. ביום שזה קרה הוא חשב לקחת עו"ד ולתבוע אותם. הוא דיבר עם אחד ממכריו ואמר לו 'לפני חצי שעה דוד ברוך (מנכ"ל אקסלנס - ר"ב) התקשר לפטר אותי. אני שוקל לקחת עורך דין ולתבוע', אבל לבסוף דחה את ההחלטה ליום ראשון". לדברי המקורב, "שלמה סיפר לי שלוחצים עליו ללכת לפוליטיקה, ומאז האירוע הזה הטלפון שלו במשרד לא מפסיק לצלצל. שלמה אמר שהוא חושב על זה אבל בינתיים המשפחה שלו מתנגדת". ואמנם, בראיון עמו בערוץ 2 מעוז לא שלל את האפשרות של ריצה לפוליטיקה וציין כי רבים דוחפים אותו ללכת בכיוון זה.

 

כאשר מעוז דיבר ביום רביעי בפני סטודנטים במכללת ספיר ושטח בפניהם את דעותיו החברתיות, הוא לא העלה על דעתו איזו סערה תקשורתית הוא יעורר. הסערה הגיעה לשיאה ביום שישי בערב, עת התראיין מעוז בפריים טיים של ערוץ 2 והתייחס לפרשה. אולם בעוד שמעוז זכה לתמיכה אדירה בקרב הציבור הרחב, שיצא נגד פיטוריו שעות ספורות לאחר פרסום דבריו במכללה - שכללו בין השאר את הטענה כי בנק לאומי הוא "בנק של לבנים" וכי "רק לבנים יכולים להתמנות שם לתפקידים" - בקרב בתי ההשקעות המתחרים של אקסלנס נשמעו דעות אחרות, המצדיקות את הצעד שנקטה אקסלנס.

 

מנכ"ל של בית השקעות אמר: "הוא איש ציבור. אם עובד שלי היה מתבטא כך הייתי עושה אותו דבר. אני לא חושב שזו פגיעה בחופש הביטוי. גם בשם חופש הביטוי לא צריך לדבר ככה".

 

ובעלים של בית השקעות אחר ציין כי לדעתו הפיטורים היו ראויים, אך לא הדרך: "אני לא הייתי מפטר אותו דרך התקשורת". מנכ"ל בית השקעות נוסף אמר, "אני חושב שתגובת אקסלנס היתה נמהרת. מה שהוא אמר היה קשקוש אבל לא הייתי מפטר מישהו על דבר כזה אלא הייתי דורש ממנו להוציא התנצלות".

 

ואילו דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס, אמר בתגובה כי "בעלי תפקידים אינם יכולים לנצל את מעמדם ותפקידם כדי להביע השקפות אישיות בנושאים שאינם בעיסוקה של אקסלנס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x