$
בארץ

בלעדי ל"כלכליסט": ישראל כץ פועל לפינוי הבסיס בשדה דב ב-2016

הממשלה תדון בהצעה לפנות את השדה האזרחי עד סוף 2018. שר התחבורה מציע כי התשלום עבור פינוי הבסיס ישמש למימון מעבר צה"ל לנגב

ליאור גוטמן ושי פאוזנר 08:3611.01.12

שר התחבורה והתשתיות הלאומיות ישראל כץ יציע למדינה לממן את מעבר צה"ל לנגב באמצעות הרווחים שייכנסו לקופתה מהעתקת בסיס חיל האוויר בשדה דב. כץ הגיע להסכמה בעניין זה עם שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס. מתחם שדה דב משתרע על שטח של כ־1,300 דונם, מתוכם כ־800 דונם הם שטח צבאי.

ל"כלכליסט" נודע כי כץ פנה בימים האחרונים לאטיאס וביקש ממנו להקדים את פינוי החלק הצבאי בשדה ל־2016.

 

בנוגע לחלק האזרחי בשדה, כץ ואטיאס מתכוונים להציע למדינה לסיים את העתקתו עד סוף 2018. הצעת המחליטים המפורטת בנושא תוגש לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב.

 

לדברי כץ ואטיאס, פינוי המתחם יאפשר הקמת כ־12 אלף יחידות דיור, ובכך יקל על מצוקת הדיור הקיימת כיום בתל אביב, בעיקר בקרב הצעירים. אטיאס אמר שפינוי השדה יעמיד בפני המדינה את אחת מעתודות הקרקע הגדולה ביותר באזור גוש דן. "בכוונת מינהל מקרקעי ישראל להאיץ את הליכי תכנון הפרויקט ולכלול בו יחידות של דיור בר־השגה, בהתאם לרוח חוק דיור בר־השגה שיזמתי ושעבר בקריאה ראשונה בכנסת", אמר אטיאס אתמול. "בכוונתי לאשר בפרויקט גם אחוזים גבוהים לטובת יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך והשכרה מפוקחת, בהתאם להחלטות האחרונות של מועצת רשות מקרקעי ישראל". בנוסף לדירות שייבנו על שטח השדה עצמו ניתן יהיה לבנות עוד אלפי דירות באזורים סביבו, שלא אושרו עד כה בגלל הקרבה לאזור טיסה.

 

המדינה מתכוונת להקים צוות היגוי לקידום הנושא, שבראשו יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר. הצוות יכלול גם את מנכ"לי משרד התחבורה, משרד הביטחון ומינהל מקרקעי ישראל, וכן את הממונה על אגף התקציבים במשרד האוצר. הצוות צפוי לקום עד לסוף חודש זה. המדינה תנסה לאתר מיקום חלופי שיקלוט את כל הפעילות האווירית והקרקעית המתבצעת כיום בשדה דב, כולל הובלת נוסעים וטיסות הדרכה ואימונים. הצוות יגיש את ממצאיו והמלצותיו לממשלה עד סוף השנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x