$
בארץ

למרות הצרות של אמפל וערוץ 10: מימן בונה וילה ב-10 מיליון שקל

איש העסקים בונה וילה חדשה ובריכת שחייה בהרצליה פיתוח; דוברו של מימן: "מדובר בשיפוץ בבית הפרטי של המשפחה"

כתב כלכליסט 19:3508.01.12

 

איש העסקים יוסי מימן, בעל השליטה באמפל ומבעלי ערוץ 10, אמנם ביקש מהמשקיעים לדחות לו בשנתיים תשלום חוב של כמיליארד שקל, אבל מתברר שהמרחק

בין הכיס הציבורי לכיס הפרטי מעולם לא היה גדול יותר.

 

לדברי גורם בענף הבנייה, בימים אלו ממש מימן נמצא בשיפוצים מתקדמים של ביתו בהרצליה פיתוח, המוערכים בכ־10 מיליון שקל. לפי אותו גורם, למימן היה מגרש עם וילה משנות השבעים. לפני כמה שנים הוא רכש את הווילה הסמוכה, שהייתה שייכת לשגרירות מצרים בישראל, והפך את שטחה לבריכה. השיפוצים הנוכחיים אמורים להפוך בין השתיים: במקום הבריכה תיבנה וילה, ובמקום הווילה הישנה תיבנה בריכה.

 

דוברו של יוסי מימן אמר בתגובה: "מדובר בשיפוץ בביתה הפרטי של משפחת מימן המשמש אותה יותר מ־20 שנה. הסכומים המוזכרים מופרזים באופן קיצוני ביחס למציאות".

  

כאמור מימן הוא בעל השליטה באמפל ובקבוצת מרחב - שבאמצעותם הוא מחזיק בכ-21% בחברת EMG ספקית הגז המצרי. מאז המהפכה במצרים בתחילת 2011, אירעו כבר כמה פיצוצים בצינור שגרמו לירידה משמעותית בשווייה של החברה. ממצגת למשקיעים שפרסמה אמפל לפני כחודש עולה כי שווי EMG ירד בכ־35% בשנה האחרונה. באחרונה ביקשה אמפל מבעלי איגרות החוב שלה להגיע עמה להסדר לדחיית החוב. כמו כן, מעל ערוץ 10, שמימן הוא אחד מבעליו, מרחף בחודשים האחרונים איום סגירה מאחר שלא שילם את חובותיו למדינה. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x