$
בארץ

לשכת ארגוני העצמאים והעסקים תומכת באי הגבלת זמן המימוש של תווי קניה

הצעת חוק ברוח זו תידון ביום ראשון הקרוב בוועדת השרים לענייני חקיקה; נשיא להב: "אישור הצעת החוק יתרום לחיזוק חיי מסחר הוגנים"

גולן חזני 18:5605.01.12

להב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל, תומכת בהצעת חוק הגנת הצרכן בנושא תווי קניה, שיזמו ח"כ אלכס מילר והשר סטס מיסז'ניקוב. הצעת החוק הקובעת כי בתי עסק לא יוכלו להגביל את מועד מימושים של תווי קניה, תעלה לאישור ועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון הקרוב.

 

 

מדי שנה רבים רוכשים או מקבלים במתנה תווי קניה, המאפשרים רכישות ברשתות ובחנויות השונות. בנוסף, תווים אלה ניתנים הן במגזר הציבורי

הן בפרטי כ"מענק לחגים", אותו מחויבים המעסיקים להעניק לעובדים על פי הסכם העבודה.

 

כיום, על גבי התווים יש תאריך תפוגה ומי שאינו מנצל אותם בזמן, מאבד למעשה את כספו והרשתות הגדולות שמוכרות את התווים נהנות מכך.

 

לפני שנתיים ‎‎הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז בפ"ת בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד שופרסל ורבוע כחול, בטענה כי תווי הקניה שהן מנפיקות, "תו הזהב" ו-"רב-תו", הם בעלי מועד תפוגה קצר, ולכן מביאים להתעשרות לא הוגנת של הרשתות ולקיפוח של הציבור הרחב.

  

נשיא להב, עו"ד יהודה טלמון: "אישור של הצעת החוק יתרום לחיזוק חיי מסחר הוגנים, יהפוך את תווי הקניה לבעלי ערך כספי אמיתי, ויעניק צדק לקונה תווי הקניה, מבלי לפגוע באינטרסים הלגיטימיים של מוכרי התווים. מועד תפוגה קצר לתווי הקנייה חותר תחת העיקרון הבסיסי ביותר ביחסי מסחר מקובלים, הגונים וסבירים בין מוכר וקונה - שהתמורה מצד הצרכן משולמת, לספק עבור אספקת נכס או שירותים על ידו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x