$
בארץ

איך שכנע ח"כ את חשב הכנסת לכלול סנדוויצ'ונים בחשבון "קשר עם הבוחר"

ח"כ שי חרמש הצליח להכליל כריכוני בריאות בתקציב במקום פרוסת עוגה. לדבריו, "באכילת עוגה יש משום נטל קלוריות עודף. האמנם כרתנו ברית עם הקונדיטורים ולא עם האופים?"

תומר אביטל 17:2503.01.12

בשורות משמחות לאורחים הנפגשים עם חברי כנסת: מהבוקר ניתן גם להזמין כריכים ולא רק עוגות על חשבון התקציב של הח"כ. כזכור, לרשות נבחרי הציבור עומד תקציב שנתי בגובה של כ-50 אלף שקלים שנועד לחזק את הקשר עם הבוחרים. אחד מסעיפיו מאפשר לח"כ לכבד אורחים בבתי קפה. לפי הנהלים, הכנסת לא מכסה ארוחה, ומותר להזמין לפרוסת עוגה ושתיה קלה וחמה בלבד.

 

ח"כ שי חרמש הלך נגד הזרם, ושלח חשבונית שהכילה כריכוני בריאות. החשב, חיים אבידור,  דחה את החשבונית. אלא שחרמש, ח"כ נמרץ וחבר ותיק בוועדת כספים, לא התעצל ושיגר מכתב מפורט. הוא טען כי באכילת עוגה יש משום נטל קלוריות עודף, העלות דומה, וסיכם: "האמנם כרתנו ברית עם הקונדיטורים ולא עם האופים?". החשב התרצה ואישר את הקבלה. מעתה שמורה הזכות לאורח להעדיף כריך בריאות על פני עוגה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

חרמש אמר בתגובה: "אני מברך על הפתיחות שגילה חשב הכנסת אשר מעניק מעמד שווה סוף סוף לאופים כמו לקונדיטורים. המכתב שהעברתי לחשב יכול היה להיחשב לשיא הקנטרנות אלמלא ההעדפה הטרחנית של הכנסת עצמה,

שמהווה רק סימפטום אחד ביחס הקטנוני לח"כים".

 

אגב חרמש לא מתכוון לעצור כאן. בכוונתו לצאת למלחמה נוספת, הפעם סביב תקציב הבולאות. "לרשות ח"כ עומדת הזכות לשלוח 12 אלף מעטפות מבוילות - שימוש שבעבר היה פופולארי, והיום בעידן המייל והסמס מיותר ואף פוגע בסביבה", הוא טוען. "זה כמיליון וחצי מעטפות - 2 מיליון שקל. במקום לבזבז כסף - כפי שחלק מהח"כים אנוסים לעשות, ראוי היה לאפשר להם לנייד את התקציב לאמצעי תקשורת מודרניים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x