$
בארץ

DORMA הגרמנית רכשה 30% מחברת הזכוכית רפי שפירא ב-18 מיליון שקל

שוויה של חברת רפי שפירא לצורך הרכישה נאמד ב-60 מיליון שקל; DORMA הגרמנית מתכוונת להקים בחודשים הקרובים מרכז הפצה, תמיכה ותצוגה ארצי, בנוסף למרכזים הקיימים בראשון לציון ובאשדוד

טל ליטמן 16:5902.01.12

תאגיד DORMA הגרמני, הפועל בתחום פרזול ואביזרים לזכוכית, הודיע היום (ב') על רכישת 30% ממניות חברת רפי שפירא, בבעלותו של איציק שפירא, המתמחה בפרויקטים מתקדמים וביישומי זכוכית ייחודיים. שוויה של חברת רפי שפירא לצורך הרכישה נאמד ב-60 מיליון שקל.

 

תאגיד DORMA הוקם
ב-1908 ומונה 6,600 עובדים המועסקים ב-71 חברות בבעלות מלאה ב-49 מדינות שונות ברחבי העולם. המחזור של הקונצרן בשנת 2010 עמד על כמיליארד יורו.

 

שתי החברות החלו לשתף פעולה בזמן האחרון, כשחברת רפי שפירא שיווקה מוצרים מסוימים של התאגיד בישראל. לאור שיתוף הפעולה המוצלח וכחלק מיישום אסטרטגיית "2020 DORMA" להתרחב לשווקים מתפתחים ברחבי העולם, התקבלה החלטה בהנהלת התאגיד להפוך את חברת רפי שפירא לשותפה לשיווק של כלל מוצרי DORMA בישראל, ולבצע כאמור רכישה של 30% ממניות החברה.

 

לדברי תומס פ. ווגנר, יו"ר תאגיד DORMA, "לאור הניסיון המוצלח שלנו בישראל עם חברת רפי שפירא, ומתוך רצוננו להעמיק את אחיזתנו בתעשיית הבנייה הישראלית המתפתחת, החלטנו ליצור שותפות אסטרטגית שתאפשר לנו למנף את הפעילות שלנו בישראל תוך ניצול רשת ההפצה הענפה, המוניטין והניסיון של רפי שפירא".

 

בכוונת תאגיד DORMA להקים בחודשים הקרובים מרכז הפצה, תצוגה ותמיכה ארצי, בנוסף למרכזים הקיימים בראשון לציון ובאשדוד. המרכז, שעתיד להיות מהגדולים בישראל בתחומו, יוקם במרכז הארץ ועתיד לשרת את כלל לקוחות החברה בישראל, לרבות אדריכלים, מעצבים, יזמים, ארכיטקטים, קבלנים, חברות ניהול ופיקוח ולקוחות פרטיים.

 

לדברי איציק שפירא, הבעלים של חברת שפירא, " DORMA הוא השותף האידיאלי מבחינתנו במקום הנכון ובזמן הנכון. עם המגוון הרחב של מוצרי האיכות של הקונצרן, הידע והיכולות הטכנולוגיות הייחודיות שלו בתחום יישומי הזכוכית ומערכות הכניסה, אנו נרחיב בצורה משמעותית את הפורטפוליו ללקוחותינו לתחומים נוספים, נחשוף את החידושים שלא הוצגו עדיין בישראל ונספק פתרונות תפורים לכל אותם גורמים שהתוכניות שלהם היו עד כה בגדר חלום בלבד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x