$
בארץ

"חובות ביה"ח הדסה לא קשורים אלינו"

ארגון נשות הדסה, בעלי ביה"ח הדסה, טוען כי אינו אחראי לטיפול בתשלומים השוטפים ולכן לא קשור לחוב המיליונים לספקים

גולן חזני 08:1825.12.11

ארגון נשות הדסה מתנער מכל קשר לחובות בית החולים בירושלים לספקים שאותם חשף "כלכליסט" ביום חמישי. כפי שפורסם, בית החולים איננו עומד בתשלום חוב מצטבר של קרוב ל־10 מיליון שקל לספקים, וחלקם התלוננו כי סכומים של עשרות עד מאות אלפי שקלים שכבר היו אמורים להיפרע לפני מספר

שבועות, לא נפרעים.

 

"כספי גיוס התרומות של ארגון נשות הדסה עבור בית החולים נועדו בעיקר למטרות מחקר ובנייה. אנחנו לא מעורבים בתפעול היומיומי של תשלומים לעובדים ולספקים", מסרה דוברת הארגון בסוף השבוע.

 

הדוברת ציינה כי החוב הקיים לספקים לא ישפיע על התוכנית להקמת מגדל אשפוז בבית החולים הדסה עין כרם שעבורו גייס הארגון סכום של 260 מיליון דולר. המגדל צפוי להיחנך כמתוכנן בחודש אוקטובר 2012.

 

בית החולים הדסה בירושלים שייך לארגון "נשות הדסה", ואינו נהנה מתמיכה ממשלתית. לפני שנתיים נקלע בית החולים למשבר לאחר שארגון "נשות הדסה" הפסיד 90 מיליון דולר בהונאת הפונזי של ברני מאדוף, וזאת בעיצומה של תקופה קשה במיוחד לגיוס כספים.המנכ"ל הקודם של בית החולים, פרופ' שלמה מור־יוסף, הוביל ב־2009 תוכנית הבראה שבמסגרתה נדרשו העובדים להלוות 4% משכרם להדסה למשך שבע שנים. במקביל צומצמה מכסת ימי החופש של העובדים.

 

גורמים בתחום הרפואה מציינים כי בשנים האחרונות החל בית החולים, כמו מרכזים רפואיים נוספים, ליהנות ממקור הכנסה נוסף: תיירות המרפא של חולים מחו"ל. למרות זאת, נראה שביה"ח מתקשה להתגבר על המשבר.

 

מקור הכנסה מרכזי אחר של בית החולים בשנים האחרונות הוא הדסית, חברת יישום הטכנולוגיות של בית החולים שמרכזת ומקדמת עשרות פיתוחים ומחקרים. הדסה היה בית החולים הראשון שהנפיק את הקניין הרוחני בבורסה, באמצעות החברה־הבת הדסית ביו אחזקות (HBL). החברה גייסה ב־2006 סכום של 50 מיליון שקל.

 

בעקבות הפרסום ב"כלכליסט" על החוב לספקים, מסר הדסה בתגובה ביום חמישי כי "מדובר בעיכוב זמני המהווה חלק זעום מסך התשלומים, אשר נובע מן העובדה שהדסה לא קיבלה את כל התשלומים המגיעים לה מגורמים שונים". גורם בבית החולים אמר כי הוא מאמין שהכספים יועברו לספקים בשבועות הקרובים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x