$
בארץ

הארי רקנאטי נפטר בגיל 92

רקנאטי, האח הבכור למשפחה שהקימה את בנק דיסקונט, פרש מעסקיה ב-1971, והקים רשת מוזיאונים בינלאומית

הארי רקנאטי, הבן והאח הבכור למשפחת רקנאטי שב-1935 הקימה את בנק דיסקונט, נפטר אמש (ה') בגיל 92. רקנאטי פרש ב-1971 מעסקי המשפחה ומאז בילה חלק ניכר מזמנו למאמצים להפריד עצמו ממשפחתו גם בתודעת הציבור. הוא עשה זאת בין היתר לאחר שפרש כליל מענף הבנקאות והקדיש עצמו לתחום האמנות

הלטינו-אמריקאית.

 

רקנאטי הקים את רשת מוזיאוני ראלי המונה ארבעה מוזיאונים פרטיים בינלאומיים הנושאים את אותו שם. מוזיאון ראלי הראשון הוקם ב-1987 באורוגוואי, השני נפתח כעבור חמש שנים בצ'ילה, השלישי הוקם בקיסריה והאחרון נפתח בספרד ב-2000.

 

מוזיאון ראלי בקיסריה משתרע על שטח של כ-9,000 מטרים רבועים, בחלקת אדמה ששטחה כ-40 דונם, שאותה חכר רקנאטי מהרשות לפיתוח קיסריה. המוזיאון, בשלושה מפלסים, מורכב מאולמות גדולים הבנויים סביב חצרות פנימיות מתומנות. מאות היצירות שמוצגות במוזיאונים הגיעו מהאוסף הפרטי של רקנאטי ואשתו השנייה, מרטין. השניים ביקרו באירופה ובמדינות אמריקה הלטינית, בניסיון להרחיב את האוסף.

 

בדף הסבר המחולק במוזיאון בקיסריה מוסברת החלטתו של הארי לפרוש מהפעילות העסקית לצד אחיו כך: "הארי החליט לפרוש מהקבוצה לאור התעקשותם של אחיו להפוך את בנק דיסקונט לישראל לחברה ציבורית עם מניות נסחרות בבורסת תל אביב. כמו כן הוא חשש מאוד מהיקף הפעולות הפיננסיות ובמקרקעין שהתרחשו בניו יורק ושחמקו מעיניו. הפרידה מאחיו הוגשמה בשנת 1970".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x