$
בארץ

אושר בקריאה טרומית: פיקוח על מחיר ספרי הלימוד

לפי הצעת החוק של ח"כ אורי אריאל, מחירי ספרי הלימוד ייקבעו על ידי שר החינוך והספרים יסומנו בצורה ברורה על מנת למנוע הכנסת ספרים לא מאושרים למערכת החינוך

הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית הצעת חוק של ח"כ אורי אריאל לפיקוח על מחירי ספרי הלימוד ואיסור על עדכון מהדורות. בדבריו במליאה אמר שר החינוך גדעון סער כי בכוונתו ליישם את מסקנות דו"ח טרכטנברג לגבי שוויון בחינוך, וכי הצעת החוק של ח"כ אריאל היא הפלטפורמה המתאימה לכך.

 

לפי
ההצעה, מחירי ספרי הלימוד ייקבעו על ידי שר החינוך והספרים יסומנו בצורה ברורה על מנת למנוע הכנסת ספרים לא מאושרים למערכת החינוך. בנוסף ייעצר הנוהג של הוצאות הספרים להדפיס "מהדורות מחודשות" ואשר מחייב את ההורים לרכוש אותן, ללא יכולת לרכוש ספרים יד שנייה ולהעביר מאח לאח. הדפסת מהדורות ספרים חדשות, השונות מהמהדורות הקודמות, תאושר רק בעקבות שינוי בתכנית הלימודים.

 

ח"כ אורי אריאל: "בשנים האחרונות חדרה המסחרה גם לענף הרגיש הזה של ספרי הלימוד. ראינו הוצאות ספרים שמכניסות שינויים קטנים בספרים, רק כדי למכור עוד – כלומר כדי למנוע מהורים את האפשרות לסחור בספרים מיד שנייה ולהעביר ספרים בין אחים. מישהו כנראה שכח שספרי לימוד זה לא כמו בגדי יוקרה או מסעדות שף. את ספרי הלימוד כולם חייבים לקנות. אנחנו מחוייבים לשוויון, בחינוך יותר מכל כי הדרך היחידה להוציא ילדים ממעגל העוני היא באמצעות חינוך טוב. מישהו צריך לרסן את תאוות הבצע שמפגינות הוצאות הספרים בזמן האחרון, וזו הדרך".

 

בנוסף לכך, בדיון שהתקיים היום בוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת, דרשה הוועדה ממשרד החינוך להגיש בתוך חודש לוח זמנים לתכנית מעבר לספרי לימוד דיגיטלים. יואלה טרם נבון, מנהלת אגף ספרי לימוד במשרד החינוך, אמרה בדיון כי משרד החינוך בעד דיגיטציה אולם הנושא יגיע להבשלה בתוך 3-4 שנים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x