$
בארץ

טכנאי הוט טלקום התאגדו ומאיימים בסכסוך עבודה

ההסתדרות הודיעה ל-HOT כי תכריז על סכסוך עבודה ביום ראשון אם ההנהלה לא תכיר בוועד העובדים, שאומרים כי הם חוששים מפיטורים עקב העברת העבודות לחברות קבלן

מיקי פלד 13:4809.11.11

כ-700 טכנאי חברת הוט טלקום, חברה בת של HOT דרכה מועסקים טכנאי השירות, התאגדו לאחרונה בהסתדרות והקימו ועד עובדים. ההסתדרות מאיימת להכריז על סכסוך עבודה ביום ראשון הקרוב בחברה אם הנהלת HOT לא תכיר בוועד ותנהל איתו משא-ומתן להסכם קיבוצי.

 

העובדים טוענים כי במהלך

השנים האחרונות זכויותיהם הורעו, בכך שההנהלה שינתה באופן חד צדדי את שיטת התגמול וכי הם מקבלים שעות נוספות באופן גלובלי ובכך עובדים יותר שעות בפועל. בנוסף, טוענים העובדים כי במשך שנים שכרם לא התעדכן ואין הם מקבלים הפסקות. העובדים התאגדו בהסתדרות לא רק לשם שיפור שכרם, אלא גם בגלל חשש שיפוטרו ויועברו להיות מועסקים על ידי חברה קבלנית. זאת, לאחר שהנהלת HOT העבירה חלק מהשירות למספר חברות קבלניות שיספקו ללקוחות החברה את השירות.

 

בהסתדרות אומרים כי לאחר שהעובדים התאגדו, נעשתה פנייה להנהלת החברה בכדי לפתוח במשא-ומתן, אך ההנהלה מצידה הודיעה כי אין היא מכירה בהתאגדות ובמקביל החלה לזמן עובדים ולהחתימם על טופס ביטול חברות להסתדרות. ההסתדרות התריעה בפני ההנהלה כי מדובר בפגיעה בחופש ההתארגנות.

 

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן אמר היום, כי "אנו קוראים להנהלה להיכנס למשא-ומתן אינטנסיבי להסדרת תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי של טכנאי החברה זאת כדי לייתר את ההכרזה הצפויה על סכסוך עבודה בחברה ביום ראשון הקרוב".

 

מנכ"ל האגף להתאגדות עובדים, חניטל סוויסה: "המדובר בהתאגדות אותנטית ולגיטימית, העונה על דרישות החוק. אנו קוראים להנהלת החברה להתעשת ולהפסיק כל פגיעה בהתאגדות. במידה וההנהלה לא תיכנס איתנו למו"מ, לא נהסס להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו". חבר ועד העובדים, יעקב ברזובסקי אמר: "לאחר שנים בהן הרגשנו שהחברה לא זקוקה לנו וכל מי שביקש קידום נתקל בקיר אטום מצד ההנהלה, התאגדנו בהסתדרות. כיום, לאחר שהתאגדנו, ההנהלה עושה כל שביכולתה לעצור את ההתארגנות שלנו ומפעילה על העובדים מכבש לחצים עצום לביטול חברותם בהסתדרות. בגיבוי ההסתדרות, אנו נחושים לפעול על מנת להסדיר את תנאי העסקתנו וביטחוננו התעסוקתי במסגרת הסכם קיבוצי".

 

חברת הכבלים HOT מורכבת ממספר חברות בנות וחברו מסונפות, כאשר בהוט טלקום מועסקים טכנאי הטלפוניה הקווית, הטלוויזיה והאינטרנט. בהוט טלקום מועסקים כ-1,000 עובדים, מתוכם כ-700 טכנאים וכ-300 עובדים המועסקים במטה החברה, הלוגיסטיקה והרכש.

 

מחברת HOT נמסר בתגובה: הנתונים עליהם נסמכת ההסתדרות אינם נכונים. הוט פועלת ותמשיך לפעול בהתאם להוראות החוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x