$
בארץ

חמאס: בין המשוחררים - המחבל שדירדר אוטובוס

באתרים הערביים מתחילים לפרט את שמות האסירים שישוחררו בעסקת שליט. ברשימה נמצאים המפגע מקו 405, שותף לרצח החייל ירון חן, שניים שנידונו למאסר עולם על דקירת תלמיד הישיבה חיים קרמן והמחבל שתיכנן לשגר טיל על איצטדיון טדי

ynet 16:5713.10.11

המחיר הכבד מקבל פנים ושמות: סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" פרסמה היום (ה') רשימות ובהן מופיעים עשרות שמות של אסירים שישוחררו במסגרת עסקת שליט. הרשימות מבוססות על מקורות שאותם מגדירים ב"מען" "מהימנים" ועל כלי תקשורת המקורבים לחמאס.

 

לפי הרשימות, בין המשוחררים

יהיה גם עבד אל-האדי גנאיים, שביצע ביולי 1989 את הפיגוע בקו 405 של אגד, פיגוע שבו דירדר את האוטובוס לתהום ו-16 מנוסעיו נהרגו. בעבר נזכר גנאיים כאחד המכשולים בדרך להשלמת עסקת שליט, משום שישראל התעקשה שלא לשחררו.

 

ברשימה שבה מפורטים האסירים שיגורשו לרצועת עזה או לחו"ל מופיע בין השאר פאהד שלודי, שנטל חלק בחטיפתו וברציחתו של החייל ירון חן באוגוסט 1993. החטיפה נועדה בשעתו לצורכי מיקוח למען שחרורו של מייסד חמאס, השייח אחמד יאסין. בעסקה אמורים להשתחרר ולהיות מגורשים גם בסאם אבו סנינה וריאד עסילה, שנידונו למאסר עולם בגין דקירתו למוות של תלמיד הישיבה חיים קרמן בירושלים במאי 1998.

 

ברשימה נוספת נכלל שמו של נאיל ברגותי, ותיק האסירים הבטחוניים, שנעצר ב-1978 ונידון למאסר עולם. הוא ריצה כבר למעלה משלושים שנה בכלא בגין מעורבות ברצח קצין. באותה רשימה שנייה מופיע גם יחיא סינוואר. הוא אחיו של אחד המתכננים של חטיפת גלעד שליט, ומכהן כיו"ר ועד אסירי חמאס. הוא נחשב למייסד מנגנון הביטחון של חמאס ברצועת עזה, היה מעורב בחטיפתו ורציחתו של החייל נחשון וקסמן, ונידון ל-15 מאסרי עולם.

 

עוד בין המשוחררים, לפי הפרסומים היום, מוחמד חמאדה, שהואשם כי תכנן לשגר טיל לעבר איצטדיון טדי בירושלים. גם רוחי מושתהא, שנחשב לבכיר מאוד בזרוע הצבאית של חמאס, ישוחרר.

 

ברשימות מופיעים גם ששת הערבים הישראלים שישוחררו במסגרת העסקה, שתחזיר לארץ את גלעד שליט אחרי כמעט 2,000 יום בשבי. זקן האסירים, סאמי יונס, בן 82, נכלל ברשימה לצד עלי עמירה, מוחמד ג'בארין, מוחמד זיאדה, ויהאם עמאשה ומוחלס ברע'אל.

 

עוד לפני הפרסומים בכלי התקשורת הערביים היום בצהריים, נודע כי בין 1,027 הפלסטינים שייצאו לחופשי תמורת גלעד שליט נמצאים חוטפי ורוצחי החיילים אילן סעדון, אבי סספורטס, נחשון וקסמן ולוחמי מג"ב שחר סימני ונסים טולדנו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x