בארץ

אסם לא תעלה מחירים אחרי החגים

האיום בחרם מתחיל להשפיע: ל"כלכליסט" נודע כי אסם ויתרה על תוכניותיה להעלות את מחיריהם של כמה מוצרים בשיעור של 4%–10%

אורנה יפת 07:0406.10.11

איומי חרם הצרכנים על אסם עושים את שלהם. החברה מתכוונת שלא להעלות מחירים אחרי החגים, ובכך לוותר על תוכניותיה המוקדמות - כך נודע ל"כלכליסט".

 

בחודש מאי האחרון הודיעה אסם לרשתות השיווק על כוונתה להעלות את מחיריהם של כמה מוצרים בשיעור של 4%–10% בחודש יולי. בין

היתר תכננה החברה לייקר את המוצרים הפופולריים במבה, ביסלי, מאפים מתוקים, דגני בוקר, קפה נסטלה וסירופ ויטמינצ'יק. אולם עם פרוץ המחאה הודיעה אסם, בראשות המנכ"ל גזי קפלן, כי החליטה לספוג את התייקרות חומרי הגלם וכי תקפיא את העלאת המחירים עד לאחר החגים. כעת, על רקע הקריאה להחרמת מוצרי החברה, שוב שינו ראשי אסם את תוכניתם וימשיכו בהקפאת המחירים.

 

בתחילת השבוע הודיעו ראשי המחאה, המובלים על ידי יוזם מחאת הקוטג' איציק אלרוב, כי אסם תהיה בין החברות שמוצריהן יוחרמו אם לא תחול הוזלה של 30%. לבד מהקפאת המחירים הנוכחית, באסם טרם החליטו כיצד לפעול, בעיקר לנוכח הדרישה למכור את חבילות המטרנה (700 גרם) במחיר של 45 שקל במקום 65–75 שקל. בדיונים פנימיים בחברה נטען כי ניתן להוריד מיידית את מחיר המטרנה ב־10%; זאת בתנאי שהחברה תוכל להפסיק לשלם לבתי החולים את עשרות מיליוני השקלים שהיא וגם המתחרה סימילאק משלמות לשם הפצת תחליף החלב שלהן ליולדות בבתי החולים.

 

ח"כ דני דנון מנסה בחודשים האחרונים להעביר חוק האוסר על שיטת שיווק מזון תינוקות בבתי חולים. עם זאת, כל עוד לא עובר חוק זה, החברות ימשיכו לשלם לבתי החולים והצרכן בשלב זה לא ייהנה מהורדת מחירי תחליפי החלב.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x