$
בארץ

הדתיים לחצו - והתל-אופן בתל אביב יושבת ביום הכיפורים

רק השנה חנכו בעיר ללא הפסקה את פרויקט האופניים לכל נפש, ה"תל-אופן", אבל דווקא בחג האופניים הגדול, יום הכיפורים, הוא יושבת. הסיבה: גורמים דתיים בעירייה ומחוצה לה הפעילו לחץ בנושא

רועי צאיג, mynet 18:3103.10.11
בתום חמישה שבועות של דיונים קדחתניים קיבלה היום (ב') עיריית תל אביב החלטה היסטורית: פרויקט תל אופן לא יפעל ביום הכיפורים.

  

החלטת העירייה התקבלה בעקבות פניית בנימין בביוף, חבר המועצה מש"ס, לראש העיר רון חולדאי לאסור את השכרת האופניים שכן הדבר יביא לחילול

היום הקדוש. הסיעות הדתיות תמכו בבקשתו, אך מנגד רבים מחברי מועצת העיר אמרו שאין כל מניעה מבחינתם להמשיך ולהפעיל את הפרויקט.

 

בין השאר הצטרפו למחאה הרב שלמה עמאר, הרב הראשי הספרדי לישראל, והרב ישראל מאיר לאו, הרב הראשי של תל אביב, ודרשו מחולדאי שלא לחלל את הצום.

 

בצהריים קיבלה העירייה את ההחלטה הסופית - הפרויקט לא יופעל. "יום הכיפורים הוא יום מיוחד המייחד את מדינת ישראל מכל האומות והוא יום אחד בשנה שבו באופן וולונטרי עם ישראל לא נוסע ברכב", נאמר בהודעת העירייה.

 

"לאור העובדה שהפעלת מערך השכרת האופניים מצריכה העסקת מוקדנים והנעת כלי רכב ברחבי העיר, החלטנו שלא להשכיר אופניים במהלך יום הכיפורים

והמערך ישוב לפעילות עם סיום הצום. עיריית תל־אביב-יפו מפעילה את מערך השכרת האופניים 364 ימים בשנה על מנת לתת לציבור כלי תחבורה עירוני במחיר שווה לכל נפש.

 

"השירות פועל בשבתות וחגים (למעט יום הכיפורים) מתוך תפיסת עולם כי גם בימים אלו יש לתת את השירות החשוב הזה. אנו מקווים שגם ממשלת ישראל תשכיל ותדאג להפעיל את כלל מערכת התחבורה הציבורית בימים אלו. מוקד שירות הלקוחות יפסיק לעבוד 3 שעות לפני כניסת הצום. שירות ההשכרה יופסק שעתיים לפני תחילת הצום וישוב לפעול שעתיים לאחר סיומו".

 

בנימין בביוף מש"ס, יום חג?

"ראש העירייה מבין שיש בעיר גם דתיים, ואין מחלוקות ומריבות וכל אחד חי את חייו. הוא לא נתן יד לפגיעה ביום הכיפורים. חולדאי כהרגלו משתדל לרצות את כולם ואני שמח שזה כך. אני שמח שזכיתי להוביל את המאבק החשוב הזה, גם הרבה חילונים שמחים על ההחלטה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x