$
בארץ

מאהל רוטשילד פונה; מפגינים: "עוד נחזור לכאן"

חלק מתושבי המאהל התפנו מרצון - אחרים בחרו להתעמת עם השוטרים והפקחים. בצהריים דחה בית המשפט את העתירה שהוגשה היום נגד הפינוי

מארק שון 14:4103.10.11

סמל המחאה הציבורית של הקיץ, המאהל בשדרות רוטשילד, פונה היום (ב') סופית. וכך, 82 יום בדיוק לאחר שהקימו דפני ליף וחבריה את האוהלים ברוטשילד, פינתה עיריית תל-אביבאת אחרוני אנשי המאהל.

 

בכפוף להחלטת בית המשפט, שדחה באופן סופי את עתירת אנשי המאהל לעיכוב הפינוי,

החלו הפקחים באיסוף הציוד והאוהלים לקול צעקות המפגינים. שוטרים גיבו כל העת את פעולות הפקחים וניסו לשמור על סדר באזור השדרה, אך לאור ההצהרות המוקדמות בדבר פינוי לא-אלים, ניסו כולם בעיקר ליצור מראית עין של פינוי מכובד.

 

חלק מאנשי המאהל אמרו, "קיבלנו בשורה לא כל כך נעימה, בשורה קשה, אך נתפנה כרגע מהמאהל, לא נהיה כאן תקופה מסוימת, גם נעזור לעובדי העירייה לנקות את השטח, אבל עוד נחזור לכאן".

 

עם זאת, למרות שהקהל המצומצם שנותר, שמרביתו חסר בית, הביע מחאה באמצעות מגפונים נגד הפינוי, הרי שהוא עבר בשקט מופתי. פקד ארז כהן, שהיה אחד היחידים שדיבר עם המוחים, פנה אליהם ואמר: "שוטר עושה מה שביהמ"ש קובע. אני חלק מהמערכת ויש כאן כללים". לבסוף, לאחר פינוי שנערך כשעתיים, הצטופפו מעט האנשים שנותרו למעגל שירה.

 

פינוי המאהל ברוטשילד הוא הצעד העירוני האחרון בהוצאת אוהלי המחאה מהרחובות. מוקדם יותר היום, פונו במהירות יחסית המאהלים בגינת לוינסקי ובשדרות נורדאו ובן-גוריון. קובי שחר, פעיל מרכזי במאהל, אמר: "אנחנו נגד אלימות ולכן לא נגיב לאלימות בפינוי. אנחנו נתחיל מחדש ונבנה שוב הכל. השאלה שלי לראש העיר, לפקחים ולשוטרים היא - איפה האנשים האלו הולכים לאכול היום? איפה הם יישנו בלילה?".

 

חברת מועצת עיריית תל-אביב, תמר זנדברג, שהתבוננה בנעשה, סיפרה ל"כלכליסט" על תוכנית שלה יחד עם עמותת ידיד שהובאה ערב החג בפני העירייה לשכן את מחוסרי הדיור מרוטשילד במבנה של העירייה לתקופת ביניים. "הכוונה היא לתוכנית שיקום בדרך לפתרונות קבע", אמרה זנדברג. הדברים נדונים עדיין במשרד השיכון ועיריית תל-אביב, אך העירייה לא היתה מוכנה לעכב את הפינוי. "מדובר על הפעלה לחצי שנה ואנחנו כבר התחלנו בגיוס הכספים מעמותות דוגמת שתיל ועמותת לתת", אמרה זנדברג.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x