$
בארץ

נתניהו עם קבלת המלצות הוועדה: "טרכטנברג עשה את הלא ייאמן"

יו"ר הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי מסר את המלצותיה לראש הממשלה. לדברי נתניהו, "מסקנות ועדת טרכטנברג הן בשורה של ממש בחינוך, ברווחה ובשינוי סדר העדיפויות הכלכלי של ישראל"; שטייניץ: השקיפות במערכת הביטחון חשובה יותר מהכסף

תומר אביטל 18:2126.09.11

פרופ' מנואל טרכטנברג וחברי הוועדה הגישו את מסקנות הוועדה לראש הממשלה בנימין נתניהו. עם קבלת ההמלצות אמר נתניהו: "טרכטנברג עשה את הלא ייאמן".

 

נתניהו אמר כי "היעד שהצבנו לפנינו הוא הורדת יוקר המחיה. הבנו שהמציאות שבה האזרח בישראל משלם יותר מידי על חינוך ושירותים חברתיים חייבת להשתנות. ביקשתי מחברי הוועדה להגיש המלצות שיעשו את החיים קלים יותר לאזרחי ישראל ויורידו את יוקר המחיה בארץ.

 

 

"אני חייב להודות לפרופ' טרכטנברג ולחברי הוועדה על שעשו את הבלתי יאמן - בפרק זמן קצר, הם הצליחו ללמוד את הנושא לעומק, לשתף את הציבור בדיוני הוועדה ולגבש המלצות שיתקנו את העיוותים במשק. יישום מסקות הוועדה יחד עם מסקנות ועדת הריכוזיות, יביאו לכך שבסופו של יום אזרחי ישראל יוכלו לקנות ולעשות יותר עם הכסף שלהם.

 

"מסקנות ועדת טרכטנברג הן בשורה של ממש: בחינוך, ברווחה ובשינוי סדר העדיפויות הכלכלי של ישראל - טיפול בילדים, שינוי עיוותים במסים, תחרות והורדת מכסים והוזלת הדיור. עשרות שנים לא נעשתה כזו רפורמה מקיפה במשק הישראלי ופה אנו מדברים על שתי רפורמות גדול בשבוע אחד.

 

"ביטחון אזרחי שיראל נמצא בראש סדר העדיפיות של הממשלה בראשותי. תקציב הביטחון היה ונשאר התקציב הגדול ביותר בין משרדי הממשלה. עם זאת, ההתייעלות והשקיפות במערכת הביטחון הם שני מרכיבים חשובים שיאפשרו את שיפור רווחת האזרים בישראל", אמר נתניהו. 

 

שטייניץ: השקיפות במערכת הביטחון חשובה יותר מהכסף

 

מוקדם יותר אמר שר האוצר יובל שטייניץ לחברי הוועדה: "אני חוזר מקרן המטבע, ה-IMF בוושינגטון, ממפגשים עם שרי אוצר: שר האוצר הסיני ושרי האוצר מאירופה ומאמריקה ומהעולם כולו. התמונה, בעיקר באירופה, היא תמונה מפחידה של חששות כבדים. שרי האוצר האירופאים, כולל היועצים הבכירים שלהם, מדברים באופן גלוי על ירידה בלתי נמנעת ברמת החיים, ברמת השירותים באירופה המערבית. העובדה שאנחנו כאן היום מדברים על תיקונים ושיפורים משמעותיים, גם בשירותים שונים שהממשלה מעניקה, גם בשיפור ביוקר המחיה, גם בתמיכה בעובדים חדשים - היא משמחת מאוד".

 

עוד אמר כי "אני חושב שהתיקון של שקיפות ובקרה, השקיפות במערכת הביטחון, זה יותר חשוב אפילו מהכסף. זה תיקון היסטורי. אני זוכר שלפני שנתיים וחצי בתחילת תפקידי, דיברתי עם רה"מ על שני תיקונים גדולים; אחד, על העלאת גיל הפרישה בצורה משמעותית בצה"ל. את זה ביצענו לפני כשנה. השני, עניין השקיפות והבקרה, שמבוצע עתה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x