$
בארץ

פרסום ראשון: העסקה התפוצצה: קרן פרמירה לא תרכוש את כלל ביטוח

לפי ההערכות, המו"מ הופסק מאחר שבאי.די.בי סבורים כי המתווה החדש של מכירת החברה בשלוש פעימות, לא יוכל לצאת לפועל על רקע המלצות ועדת הריכוזיות. הקרן האירופית ביקשה לרכוש את כלל לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר

גולן חזני 08:5421.09.11

רכישת השליטה בכלל ביטוח על ידי קרן פרמירה לא תצא לפועל. אי.די.בי אחזקות תודיע לבורסה בדקות הקרובות על הפסקת המו"מ למכירת השליטה בחברה, ככל הנראה על רקע המלצות ועדת הריכוזיות בהן ניתן זמן של ארבע שנים לביצוע ההפרדה בין אחזקות ריאליות ואחזקות פיננסיות.

 

על פי ההערכות הפסקת המו"מ באה מאחר שבאי.די.בי סבורים כי המתווה החדש של מכירת החברה בשלוש פעימות, לא יוכל לצאת לפועל על רקע המלצות ועדת הריכוזיות. פרמירה ביקשה לרכוש את כלל לפי שווי של 1.6 מיליארד דולר בשלושה נתחים של 10%, 10% ו-35%. עם זאת יש לציין כי המתווה הנוכחי של שלוש פעימות הוצע על ידי אי.די.בי עצמה.

 

בין אי.די.בי לקרן פרמירה לא היו הסכמות לגבי משך הזמן שיחלוף בין ביצוע שלב אחד למשנהו. מלבד זאת, הצדדים היו חלוקים בשאלת השווי המדויק של כלל ביטוח בכל שלב כאשר הסתמן בעבר כי קרן פרמירה תקבל בכל שלב אופציה לסגת מהשלבים הבאים בעסקה.

 

כמו-כן, אחד התנאים לעסקה היה הבאת מנכ"ל אפריקה ישראל איזי כהן לכלל ביטוח בשל ניסיונו הקודם כמנכ"ל מגדל. כהן עצמו הצהיר לאחרונה - "אני נשאר באפריקה".

 

המו"מ בין אי.די.בי לפרמירה נמשך זה שנה וחצי, וידע עליות ומורדות לרוב. המו"מ נערך במתווים שונים, שהושפעו מתנאי השוק והסביבה הפיננסית והענפית. בשלב ראשון נסב המו"מ על רכישה של מלוא אחזקותיה של אי.די.בי בכלל ביטוח (כ־55%) לפי שווי שוק של 2 מיליארד דולר. אחר-כך ירד השווי עד לפיצוץ העסקה היום.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x