$
בארץ

עימות בחולון: 4 עצורים בפינוי במאהל ג'סי כהן

לאחר פינוי המאהלים בתל-אביב, הגיע תורה של עיריית חולון. כוחות גדולים של משטרה תחמו את המאהל. פקחים הרסו את הצריפים בפטישים

יואב זיתון, ynet 12:3807.09.11

עיריית תל-אביב פינתה את רוב האוהלים ועכשיו הגיע גם תורה של עיריית חולון לפנות חלק ממאהל ג'סי כהן. הבוקר (יום ד') פשטו כוחות גדולים של משטרה ופקחים והרסו בפטישים כ-10 צריפי עץ שהוקמו במאהל המחאה. עשרות שוטרי יס"מ סגרו את האזור לתנועה. לפחות ארבעה נעצרו בשעה שחלק מיושבי

המאהל עמדו מהצד ובכו.

 

בזמן שפקחי העירייה פינו את ההריסות, התפרצה לעברם אורטל, אם לשני ילדים ושלישי בדרך, שהתגוררה באחד הצריפים. "איך אתם לא מתביישים להרוס את הבית שלנו ולזרוק ככה את הצעצועים של הילדים שלי? לאן אני אלך עכשיו?" היא הטיחה בהם בזעם. "הצריף הזה היה הבית שלי. למה הממשלה לא דואגת לנו, המסכנים האמיתיים? כבר הערב נחזור לפה עם עצים ונבנה מחדש את הצריפים שלנו".

 

יהודה כהן, תושב העיר, סיפר ל-ynet כי גם הצריף של אמו המבוגרת נהרס, לאחר שהתגוררה בו כחודשיים. "אין לה לאן ללכת ואנחנו חוששים היא תיזרק לרחוב. אנחנו, בג'סי כהן, הצבענו לראש הממשלה והרמנו אותו לשלטון, ואנחנו נדע גם להפיל אותו מהשלטון. לא נוותר ונחזור לבנות פה, כי לאנשים לא נותר איפה לגור".

 

בעירייה הבהירו כי צווי הפירוק הוצאו לצריפי העץ בלבד ולא לאוהלים שבמקום. ראש העיר חולון, מוטי ששון, הזהיר בעבר כי יוציא צווי פינוי לאלתר למאהל, וביום ראשון לפנות בוקר הגיעו למקום פקחי בנייה שהדביקו צווי פינוי על הצריפים. "הבנייה בוצעה ללא אישורים וללא היתרים והצווים אושרו על-ידי המשטרה", הבהירו בעירייה, שדרשה מהתושבים, בהם משפחות עם ילדים, להרוס את המבנים עד השעה 4:00 בבוקר למחרת.

 

הפעילים סירבו להיענות לצווים במועד הנקוב, אולם העירייה דחתה את עבודות ההריסה עד היום. "הצו לא חוקי, כי אחרי 30 יום נדרש צו שיפוטי ולא מנהלי", אמר אז ל-ynet יו"ר ועד השכונה, ניסן זכריה. "המאבק שלנו יימשך, לא נתקפל".

 

באותו היום הגיעה למאהל בג'סי כהן יוזמת המחאה, דפני ליף, בכוונה לחזק את ידיהם של הפעילים. היא התקבלה בתחילה בצעקות ובקללות מצד חלק מהתושבים, אולם אחרים בירכו אותה וישבו עמה לשיחה. "מבני העץ הללו הם הבית של האנשים, יש פה משפחות שלמות ואנשים עם בטן מלאה שאין להם מה להפסיד", אמרה ליף ל-ynet. "יש פה בג'סי כהן אנשים שחיים על הקשקש, ולא מלפני חודשיים, מפני שזו שכונה שחיים בה כבר קרוב ל-40 שנה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x