$
המחאה החברתית

הסטודנטים מקפלים את האוהלים

התאחדות הסטודנטים פירקה את מאהל המחאה בשדרות רוטשילד: "המאבק יימשך באמצעים אחרים"; במקביל פורסמה באתר המחאה יוזמה מטעם דפני ליף וחבריה לפתיחת מאהל נוסף בגן הורדים בירושלים

טל ליטמן 18:0604.09.11

יממה לאחר הפגנת ה-400 אלף במוצאי שבת, ולאחר נאום "הישראלים החדשים" של יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, פירקה היום התאחדות הסטודנטים את מאהל המחאה בשדרות רוטשילד.

 

מהתאחדות הסטודנטים נמסר: "המחאה תימשך עד שהממשלה תציג פתרונות אמיתיים. המאבק הוא

לא על יתדות ואוהלים, המאבק הוא האנשים שהיו בתוך האוהלים ומילאו באלפים את הכיכרות. המאבק יימשך באמצעים אחרים".

 

מנגד, באתר האינטרנט הרשמי של המחאה מפורסמת מטעם דפני ליף וחבריה יוזמה לפתיחת מאהל מחאה נוסף בגן הורדים בירושלים הסמוך למשכן הכנסת.

 

צו פינוי בבת ים

 

הערב בשעה 19:00 הגיעה קבוצת פקחים מטעם עריית בת ים למאהל והודיעה למתגוררים בו כי עליהם לפנותו ולהשאיר את השטח נקי עד מחר בבוקר. תושבי המאהל קראו לציבור להגיע למאהל על מנת למנוע את הפינוי.

 

בין המתגוררים במאהל, עופר סלסי: אב חד הורי לילדה בת עשר: "יש כאן אנשים בלי ברירה, בלי אפשריות. אנחנו הומלסים במובן הכי פשוט של העניין. אני זכאי לדירה בדיור הציבורי כבר 8 שנים ועדיין מוצא את עצמי ברחוב. לאן הפקידים האלו בבעריית בת ים רוצים שאני אלך?"

 

מוקדם יותר היום החל פירוק של המאהל הירושלמי בגן הסוס. מובילי המחאה בבירה אמרו כי האוהלים ויתר הציוד במקום ייאספו במטרה להכשיר את גן הסוס כ"מקום מפגש לעשייה חברתית משמעותית, בו יתקיימו מדי שבוע הרצאות, מליאות והפגנות כחלק מהמשך המאבק לצדק חברתי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x