$
בארץ

"הישראלים החדשים": הנאום של איציק שמולי

יו"ר התאחדות הסטודנטים נאם הערב מול קהל עצום בכיכר המדינה: "הוכחנו שאנו לא קוריוז או פסטיבל קיץ"

טל ליטמן 23:2803.09.11

יו"ר התאחדות הסטודנטים נאם הערב מול קהל עצום בכיכר המדינה. בפתח דבריו אמר שמולי, "אדוני ראש הממשלה. אני יודע שאתה צופה בנו עכשיו. אני מציע לך להסתכל טוב טוב: מה שאתה רואה עכשיו, הציבור העצום שנמצא כאן ובכל רחבי ישראל – הוא ציבור שאתה בכלל לא מכיר. זה לא הציבור שהיה מוכן

לקבל כל מה שהממשלות החליטו בשבילו כי 'ככה זה'. תכיר אדוני ראש הממשלה - אנחנו הישראלים החדשים.

 

אנחנו הישראלים החדשים רוצים רק דבר אחד - לא קל – אבל פשוט: לחיות בארץ הזאת. אנחנו רוצים לא רק לאהוב את מדינת ישראל כמו שאנחנו אוהבים – אלא גם אפשרות להתקיים בה בכבוד ולחיות בה בכבוד".

  

עוד הוא הוסיף, "בשבוע שעבר אמרו לנו שהמחאה החברתית דעכה. בשבוע שעבר לגלגו ואמרו שהמחאה החברתית נגמרה. בשבוע שעבר אמרו לנו שאפילו ההורים שלנו, הילדים שלנו, המשפחות שלנו לא יבואו יותר. בשבוע שעבר אמרו לנו שהיינו בסה"כ קוריוז או פסטיבל קיץ. אז אמרו.

 

והערב הזה אנחנו אומרים לכם: ישראל שלנו מתעוררת למחאה הגדולה ביותר שידעה בתולדותיה. הערב הזה ישראל שלנו תובעת שינוי אמיתי בסדרי העדיפויות של ממשלותיה. הערב הזה ישראל שלנו משילה את הציניות, האדישות וחוסר האמונה ועוטה מחדש תקווה אחת גדולה. הערב הזה ישראל שלנו מפסיקה לומר "ככה זה" ובמקום זאת מתחילה להאמין בשינוי ולחולל אותו. מהערב הזה ישראל שלנו כבר לא תהיה אותו הדבר! אחרי הערב הזה כולם ישאלו היכן הייתם ב-3/9 ונוכל לומר בגאווה שהובלנו את המאבק החברתי הגדול ביותר שהיה פה".

  

לדבריו, "האוהלים הרבים שהקמנו הם כלי עוצמתי בארסנל המחאה שלנו. בזכות האוהלים אנו מבהירים לממשלה עד כמה דחופה ורחבה היא הבעיה של יוקר המחייה. ואתם? אתם מדברים איתנו על פירוק האוהלים ואנחנו אומרים לכם: אתם שוב לא מבינים! לא הגענו לכאן היום בשם האוהלים, הגענו לכאן היום בשם האנשים והבעיות שהתנקזו לתוכם! אתם מתרכזים ביריעות וביתדות ואנחנו מדברים על מצוקות ובעיות. אתם ספקנים באשר לעמידות האוהלים מול רוחות החורף הקשות, ואנחנו מתחייבים לכם כי דווקא את רוחם של האנשים לא תצליחו לשבור. אתם לא מבינים- האוהלים הם רק המעטפת, הישראלים החדשים והנחושים בתוכם הם הליבה. ואנחנו לא נפסיק את המחאה הזו עד שתענה לכמיהתו של הלב: אדוני ראש הממשלה- תן לנו לחיות במדינה הזאת!

  

וכעת, אחרי מפגן העוצמה האדיר הזה: אנחנו נסמן לממשלה את החזון ועליה לבחור באיזו דרך ללכת כדי להגיע אליו. כעת, חובת הממשלה למשול ולבצע. אנחנו הסטודנטים, תנועות הנוער והארגונים החברתיים מוכנים לעזור בגיבוש הפתרונות, רק בתנאי שתוכיחו כי בכוונתם להקשיב ולבצע באופן אמיתי. תרצו להיפגש- אנחנו ניפגש. תרצו להידבר- אנחנו נדבר. רק דבר אחד אנחנו לא נקבל: לא ניתן שתנסו למרוח אותנו פעם נוספת. הפעם הזו אנו דורשים פתרונות אמיתיים- ועד שהם יבואו לא נפסיק לרגע את המחאה! לא נפסיק עד שנראה תוכנית אמיתית עם ערבויות ביצוע. אנו תובעים איזון נכון יותר בין כלכלה חופשית ובין כלכלה אנושית, ולכן נקיים מחאה חריפה כאילו אין הידברות, ונקיים הידברות כאילו אין מחאה חריפה. אנחנו כאן כדי להישאר!"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x