$
המחאה החברתית

עיריית תל אביב הוציאה צו פינוי לסוכה במאהל נורדאו

נציגי המאהל טוענים כי הסוכה משמשת כמטבח ופעילה מאז תחילת המחאה במקום, בניגוד לטענת הפקחים כי היא נטושה. השבוע נעשו מספר נסיונות לפינוי אוהלים ריקים בעיר

גילעד נס 18:4412.08.11
פקחים של עיריית תל אביב הגיעו בצהריים (ו') למאהל בשדרות נורדאו והציגו צו פינוי לסוכה המשמשת כמטבח לשוכני האוהלים במקום. מדובר בסוכה שלטענת יושבי המאהל מצויה במתחם מתחילת המחאה בשדרות נורדאו, ולפיכך התעורר במתחם זעם רב על נסיונה של העיריה לפנות את הסוכה למרות השימוש
הקבוע בה. נכון לעכשיו לא פונתה הסוכה, אולם במאהל חוששים כי ביום ראשון ישובו הפקחים וינסו לבצע את הפינוי. במוצאי שבת צפויים רוב שוכני המאהל להגיע להפגנה בבאר שבע, אולם לאחר הצגת צו הפינוי צפויה שמירה על המאהל במטרה לסכל נסיונות לפנותו.

 

זו אינה הפעם הראשונה בה מנסה העיריה לפנות חלק ממאחזי המוחים - באמצע השבוע הגיעו פקחים לשדרות ח"ן ובן גוריון והחלו לפרק מספר אוהלים ששוכניהם לא שהו באותן שעות במאהל. לאחר עימות עם השוהים במקום עזבו הפקחים עם האוהלים שכבר פירקו, אך לא המשיכו במשימת הפינוי. על פי מדיניות העירייה, כפי שהוצהרה השבוע, הפקחים יפנו רק אוהלים שאינם מיושבים זמן ממושך, אולם כאמור היום נעשה ניסיון לפנות אוהל שלטענת השוהים במתחם נורדאו מאוכלס רוב שעות היממה.

 

השבוע פונה מאהל שפעל ביהוד במשך כשבוע וחצי בידי פקחי עיריית יהוד, וזאת, לטענת נציגי המאהל, בניגוד לסיכום בינם ובין ממלא מקום ראש עירית יהוד. לטענת נציגי המאהל אף נלקח ציוד שהיה במאהל ללא רישום מסודר, ובכוונת המארגנים לשוב ולהקים את המאהל בימים הקרובים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x