$
משפט

מולקנדוב נגד משטרת ישראל

איש שוק ההון תובע פיצויים בגובה 43 מיליון שקל על נזקים שנגרמו לו ממעצריו

מארק שון 09:0909.08.11

דניאל מולקנדוב, לשעבר מנהל תיקים בולט בשוק ההון, תובע את משטרת ישראל בגין נזקים שנגרמו לו בעקבות מעצריו ב־2005, כחלק מהחקירה שניהלה נגדו בחשד להזמנת רצח עיתונאי.

 

מולקנדוב הורשע בשנה שעברה בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי

תאגיד. לאחרונה הקל ביהמ"ש המחוזי בתל־אביב בעונשו, וקצב אותו על 10 חודשים במקום 20 שנפסקו לו במקור.

 

מולקנדוב, המיוצג על ידי עו"ד אלי שרז, תובע פיצויים של כ-43 מיליון שקל בגין הפסד השתכרות והוצאות משפטיות, וכן בעקבות כאב, סבל והפסד השתכרות בעתיד, שבגינם לא נקב בסכומים מדויקים.

 

מולקנדוב היה מנהל יחיד בחברות לניהול תיקים "לב התמר", גרין לייט ניהול קרנות נאמנות וטי.אי.אם פרפורמנס. הוא היה פעיל מאוד בשוק האופציות והקרנות, ונחשב לכוכב שוק ההון בשנים 2003-2005.

 

שני מעצריו הראשונים היו במרץ ואוגוסט 2005, וגרמו לו "התמוטטות נפשית וכלכלית ונפילה ממעמדו החברתי הגבוה", כהגדרתו. מולקנדוב טוען שהמשטרה הפעילה נגדו סוכן מדיח כדי לייצר ראיות, בזמן שלא היה לרשויות אפילו שמץ של חשד לעבירה נגדו. "התובע אינו מכיר את אותו עיתונאי וודאי שלא הזמין את הרצח שלו", נכתב בתביעה. "התובע נכלא בתא מעצר מעופש... המשטרה הכניסה לתאו חולה נפש כדי לערער את שווי המשקל שלו שממילא התערער". עוד נכתב בתביעה כי "עסקיו של מולקנדוב התמוטטו, הכנסותיו ירדו לאפס, הוא נכנס לדיכאון והיה רדוף פחדים. הפרסומים בדבר הזמנת הרצח הביאו להשפלתו בעיני הבריות. שמו פורסם ברבים כמי שביקש לשכור שירותיו של ארגון פשע, פרסומים שהפכו אותו מטרה לשנאה, בוז ולעג בציבור".

 

מהמשטרה לא נמסרה תגובה עד פרסום הידיעה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x