$
בארץ

סופית: החשמל למגזר הביתי יתייקר ב-8.96%

רשות החשמל החליטה שתעריף החשמל למגזר הביתי יעמוד מעתה על 44.86 אגורות לקוט"ש. התעריף הממוצע יעלה בשיעור של כ-9.41%. התעריפים החדשים ייכנסו לתוקף ביום ראשון הבא

רשות החשמל החליטה אחה"צ (ב') כי תעריף החשמל למגזר הביתי יעמוד מעתה על 44.86 אגורות לקוט"ש (לעומת 41.17 אגורות עד כה), עלייה של 8.96%. התעריף הכללי יעמוד על 47.44 אגורות אגורות לקוט"ש (לעומת 43.36 אגורות עד כה), עלייה 9.41%. התעריפים החדשים ייכנסו לתוקף ביום ראשון הבא.

 

כדי

למנוע עלייה קיצונית יותר במחירים - שהיתה עלולה להסתכם ב-19% - חתם שר האוצר יובל שטייניץ על צו המפחית את המס על הסולר המשמש לייצור חשמל ב-69%. הצו, שיפחית את ייקור החשמל בכ-8%, יחול רטרואקטיבית מ-1 בפברואר 2011, ועד 31 בדצמבר 2011. בתום התקופה תישקל הארכת הצו לפי הצורך.

 

בנוסף, המשרד להגנת הסביבה אישר לחברת החשמל להפעיל שתיים מתוך שש היחידות הקיטוריות הפועלות על מזוט. ייצור חשמל באמצעות מזוט צומצם ב-2010 בעקבות צו רוחבי שהוציא המשרד, המחייב את חברת החשמל לשרוף בכל נקודת זמן דלקים פחות מזהמים.

 

יו"ר רשות החשמל, אמנון שפירה, אמר היום: "אני שמח שמשרד האוצר והמשרד להגנת הסביבה גילו את האחריות הנדרשת, וכך יכולנו להעלות את התעריפים עלייה מתונה יותר. הצרכנים במדינת ישראל ישלמו אמנם 10% יותר, אך ללא המאמצים של משרדי הממשלה העלייה היתה גבוהה הרבה יותר. ההחלטה התקבלה פה אחד במליאת הרשות, ואני סבור שזו החלטה אחראית. יכולנו לנהוג באופן לא אחראי ולהעלות את התעריפים פחות, אבל מה שעמד לנגד עיננו זה אספקת החשמל הסדירה לתושבי מדינת ישראל".

 

"מה שאנחנו חווים כרגע, ואני מקווה שזה באופן זמני, זה משק חשמל שיצא מהתוכנית ומייצר עם פחות גז ממה שתוכנן. המועד (להעלאת התעריפים, ל.ב) הוא המועד הנכון, אחרת נגיע למצב של הפסקות חשמל ובעיות נוספות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x