בארץ

טובים השניים: מאהלי יפו ושכונת התקווה מתאחדים לייצוג נפגעי הדיור

במאהלים הגיעו להחלטה שמצבן של האוכלוסיות שהם מייצגים שונה ממצבו של מעמד הביניים וכי על המעמד הנמוך יותר להתאחד לצורך מימוש האינטרסים המשותפים

אסף גלעד 12:5004.08.11

חזית חדשה במחאה החברתית: אתמול (ה') בלילה הגיעו שני מאהלי המחאה ביפו ובשכונת התקווה להסכמה על שיתוף בפעולות המחאה שלהן כנגד חברות הדיור הציבורי, משרד השיכון והרשויות המקומיות. ההודעה על כך יצאה לאחר ישיבה סוערת שהתקיימה בין עשרה נציגים ממאהל שכונת התקווה לבין כחמישים

פעילים שפקדו אמש את המאהל היהודי-ערבי בגן השניים ביפו.

 

"הייתה הבנה שמצבן של האוכלוסיות ביפו, בשכונת התקווה ושכונות דרום תל אביב שונה ממצבו של מעמד הביניים שלו יש דרישות אחרות", אומר ערן חכים, אחד הפעילים במאהל יפו. "מדובר בשתי קבוצות השייכות למעמד נמוך יותר, שביום יום לא מחוברות אחת לשנייה. האחת מתגוררת ביפו, השנייה בשכונת התקווה, ומה שמחבר ביניהן הוא היותן קורבן לדיור הציבורי. השחיקה של הדיור הציבורי ביפו ובשכונת התקווה זועקת לשמיים: דיירים מפונים מבתיהם על ידי חברות הדיור הציבורי חלמיש ועמידר, ובו בזמן זכאים לקבל דיור ציבורי לא מקבלים אותו".

 

דנה אמסלם, אם לארבעה המתגוררת במאהל התקווה, אומרת שהמאהל מאוכלס במשפחות עם ילדים, רובן חד הוריות, ומצליח בכל זאת להחזיק ולפעול. "המאבק שלנו הוא שונה מכל מאבק אחר כי זו מלחמת הישרדות, בין טיפול בילדים, בין מאבק בממסד, באפלייה, לשמור על אורך רוח כדי לגרום לזה להמשיך לקרות. יש גורמים שמנסים לסכסך ולהפריד ולפלג ביננו. ותודה לאל שאנחנו קצת יותר חכמים מזה ויותר חזקים מזה. מצאנו הרבה מהמשותף ביננו בלי לפחד ובלי לטשטש את ההבדלים. הקולות שלנו הם דומים, של קבוצות שמודרות מהחברה כבר המון שנים. וזה הזמן לומר למפלגים למעוררי הספין שכדאי להם לחדול כי זה לא יעבוד".

 

"גם אנחנו וגם החברים מהתקווה מהקבוצות שקולן לא נשמע", אומרת הנא עמורי מהוועדה העממית של יפו. "הדרישות שלנו לא מיוצגות במאבק הארצי הכללי. אנחנו מנסים לשים דגש גם על המקרה הייחודי של יפו והמצוקה של האוכלוסיה הערבית שלא זוכות לייצוג במאבק הכלל ארצי. החיבור עם התקווה ועם שאר השכונות המוחלשות הוא הכי טבעי גם ברמה של הדרישות וגם ברמה של האופי של המאהלים. עם כל המורכבות אנחנו מוצאים איתם מכנה משותף יותר מאשר עם מאהלים אחרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x