שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ברוך מרזל ברוטשילד: "קיבלו אותי פה בשמחה ואהבה"

בסמוך למאהל המחאה בת"א החלה הפגנת תנועות הימין שהגיעו לתמוך במוחים. מרזל ל"כלכליסט": "אני תומך בחלק מהמפגינים כאן, הפתרון למצוקת הדיור הוא שנתניהו צריך להפסיק את ההקפאה בכל הארץ ולהתחיל לבנות"

איתי הר אור 19:0503.08.11

נוכחות מפתיעה וייתכן שמעט מתוחה הערב (ד') במאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב. לאחר שאתמול ביקר במקום ראש מועצת יש"ע דני דיין.  בין היתר הגיעו למאהל חברים מתנועות "אם תרצו", “בית"ר", ו"בני עקיבא", ותנועות נוספות מהציונות הדתית והציונות החילונית.

 

הפגנת תנועות הימין החלה בצומת הרחובות רוטשליד ומרמורק בת"א בסמוך למאהל. כמה מאות אנשי תנועות הימין צועדים תוך שהם קוראים "לא להפלת הממשלה, כן לחלוקה צודקת".

 

בין המשתתפים בצעדה פעיל הימין ברוך מרזל שאמר ל"כלכליסט": "אני תומך בחלק מהמפגינים כאן, הפתרון למצוקת הדיור הוא שנתניהו צריך להפסיק את ההקפאה בכל הארץ ולהתחיל לבנות. הגענו לשדרות רוטשילד כי אנחנו מזדהים עם חלק ניכר מהדברים שעולם במאהל". עוד הוסיף, כי "מי שאומר שתקציבים מופנים להתנחליות במקום ליתר הציבור או שלא היה ביישובים או שהוא נוכל. הממשלה לא השקיעה 30 שנה שקל אחד בחברון ולא בנתה דירה אחת. תנו לנו לבנות בכספינו".

 

בתשובה לשאלת "כלכליסט" אם חשש להגיע לרוטשילד ענה מרזל: "אני לא חושש, מה שכן מפתיע אותי שחלק מהאנשים כאן קיבלו אותי באהבה ובשמחה".

 

הפגנת תנועות הימין בשדרות רוטשילד הפגנת תנועות הימין בשדרות רוטשילד

 

דובר תנועת "אם תרצו", רונן שובל, הסביר ל"כלכליסט": "עד עכשיו חלק מהאנשים במחאה ניצלו אותה על מנת להעביר מסרים שאינם עולים בקנה אחד עם מהות המחאה, ששייכת לכולם. שובל התייחס בדבריו במענה להתבטאויות של מפגינים שלפיהן יש לחלק את התקציב באופן שיפחית מההתנחלויות ומהחרדים. לדבריו "צריך להפריד את הנקודה הפוליטית מהנקודה החברתית. אין שום סיבה שקבוצת פעילים קיצונית תשתלט על השיח. יש יוקר מחייה גדול בארץ ולכן לא נכון לשייך את זה לקבוצה הזו. במכולת לא שואלים אותך מאיזה מפלגה אתה. הניסיון לחבר בין פוליטיקה ליהודה ושומרון זה מה שמקומם את האנשים שלנו".

 

שובל העריך כי צעדת תנועות הימין תכלול כמה מאות אנשים. במקביל הודיעו מנהיגי המחאה החברתית בשדרה כי הם יקבלו את צועדי תנועות הימין בחיבוק בדיוק כמו שהם מקבלים כל אדם אחר, וימנעו כל חיכוך, בין היתר לאור העובדה כי מדובר במקום מגורים של תושבים ויש לעשות כל דבר על מנת לשמור על הסדר והשקט במקום.

 

בשעה זו אף נערכים הרפתנים להפגנה במקום. אופי רייך, ממארגני ההפגנה, סיפר ל"כלכליסט": בשעה 19:30, אחרי שנתכנס ונחלק חלב לאנשים, נצא בתהלוכה שמאושרת על ידי המשטרה לאורך קילומטר וחצי על רחוב מרמורק מזרחה בואכה אבן גבירול, הכביש ייחסם. בראש התהלוכה ינועו כל מנהיגי ההתיישבות במדינת ישראל על כל גווניה, מהתנועה המושבית ועד הקיבוץ הדתי. המסר שאנחנו רוצים להעביר הוא פשוט: הממשלה במקום להתמודד מול הטייקונים והאנשים החזקים במשק, קרי המחלבות ורשתות השיווק, בחרה להיטפל אל ההתיישבות ולגדוע ענף מפואר המצליח ביותר בעולם. אנחנו נהיה פה מאות אנשים אם לא אלפים".

 

לדבריו ההפגנה עצמה תערך בבית אריאלה. "זה לא שיש לי משהו נגד מאהל המחאה, אנחנו תומכים בהם, אבל זה לא קשור", הוסיף רייך. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x