שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מחלוקת בין ראשי המחאה החברתית לבין ההסתדרות

זאת על רקע דרישת המוחים שהמו"מ יתנהל מול נתניהו בלבד ויתועד במצלמות, וכן על רקע דרישתם להגדיר למאבק מטרות כלליות

טל ליטמן 21:4731.07.11

מחלוקת בין ראשי המחאה החברתית לבין יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שהזמין הערב ללשכתו את מארגני מחאת הדיור, ארגונים חברתיים וארגוני הסטודנטים על מנת לקיים התייעצויות בדבר המשך המאבק.

 

מקורבים לדיון אמרו ל"כלכליסט" כי הרקע למחלוקת הוא דרישת מארגני המאבק שהמשא ומתן

יתנהל מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בלבד, ויתועד במצלמות וכן על רקע דרישתם להגדיר למאבק מטרות בעלות אופי כללי.

 

כזרו, עיני הכריז ביום רביעי בשבוע שעבר כי במידה ונתניהו לא יפתח ערוץ הידברות עם ההסתדרות והגורמים הרלוונטיים בניסיון למצוא פתרון למצוקת הדיור ויוקר המחיה עד למוצ"ש, תצטרף ההסתדרות למאבק. היום (א') הודיע נתניהו כי ייכנס שולחן עגול לדון לפתרון למצוקת מעמד הביניים.

 

"קומץ אנרכיסטי"

 

מקורבים לדיון אמרו ל"כלכליסט" כי מקימי מאבק הדיור אינם מייצגים את מאבק מעמד הביניים, אלא את עצמם בלבד. מדובר בקומץ אנרכיסטי, שרוצה למחות לשם המחאה, מבלי להציב מטרות קונקרטיות למאבק. דרישתם לצלם משא ומתן עם ראש הממשלה, היא לא פחות מהזויה, נאמר.

 

ביום שלישי נקבעה פגישה נוספת בין עופר עיני לארגונים החברתיים, בתקווה שעד אז יוגדרו מטרות קונקרטיות למאבק. לא ברור בשלב זה עם מקימי מחאת הדיור יטלו חלק במפגש.

 

גורמים בהסתדרות אמרו ל"כלכליסט" כי עיני שבע רצון מהודעתו של בנימין נתניהו כי ייכנס שולחן עגול עם ההסתדרות והגורמים הרלוונטיים, על אף שההסתדרות טרם זומנה באופן רשמי. ההסדרות מתכוונת לסייע למאבק מעמד הביניים בתמיכה לוגיסטית, ובצעדים נוספים, נמסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x