$
בארץ

מנהיגי המאבק: ביבי תתעשת - אם לא תבטל את הווד"לים כל העם יעמוד מולך

מארגני המחאה החברתית ערכו מסיבת עיתונאים, בה קראו לראשונה להידברות עם הממשלה, אך תחת שני תנאים: ביטול הדיון בנושא ועדות הדיור הלאומיות שמתוכנן ליום רביעי ודיון ישיר עם נתניהו מול מצלמות הטלוויזיה. "העם דורש שינוי עומק", אמרו

דותן לוי 16:2231.07.11

יום לאחר הפגנות הענק, מנהיגי המחאה החברתית ממשיכים את המאבק ואף מאיימים להחריף אותו - כך עולה מדבריהם של ארבעת הנציגים במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (א') בשדרות רוטשילד: סתיו שפיר, יגאל רמבם, דפני ליף ורגב קונטס.

 

לראשונה מאז תחילת המאבק הציעו המנהיגים לקיים הידברות עם נתניהו וממשלתו, אך הציגו לשם כך שני תנאים מיידיים: הראשון - ביטול הדיון המתוכנן ליום רביעי הקרוב בנושא הווד"לים (ועדות הדיור הלאומיות) והשני הוא דיון ישיר מול נתניהו תוך שקיפות מלאה מול מצלמות טלוויזיה, על מנת להבטיח דיון ציבורי.

 

דפני ליף (שנייה משמאל). "רה"מ מתקשה להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו" דפני ליף (שנייה משמאל). "רה"מ מתקשה להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו" צילום: אריאל בשור

 

בהמשך אף איימו מנהיגי המאבק ואמרו כי במידה ונתניהו יחליט שלא לבטל את הדיון הקרוב בנושא הווד"לים, כל העם יעמוד ויתייצב במלוא כוח המרי האזרחי. ואף קראו לו "ביבי תתעשת".

 

"ראש הממשלה מבקש להפחיד את הציבור באומרו שצדק חברתי יביא לקריסה כלכלית. על ראש הממשלה לפקוח את עיניו ולהבין שהקריסה הכלכלית כבר בעיצומה. העם דורש שינוי עומק וראש הממשלה משיב בהצעה מניפולטיבית שלופה מהשרוול חסרת עקרונות וחסרת מטרות, אמר יגאל רמבם".

 

מסיבת העיתונאים שערכו מארגי המחאה. "על רה"מ לפקוח את עיניו" מסיבת העיתונאים שערכו מארגי המחאה. "על רה"מ לפקוח את עיניו" צילום: אריאל בשור

 

דפני ליף אמרה: דומה שהזעקה שעלתה מהעצרת לא עושה כל רושם על ראש הממשלה המתעקש להתבצר בעמדותיו. ראש הממשלה כנראה מתקשה מאוד להאזין לכאבים ולתביעות של כולנו, העם אותו הוא מתיימר לייצג".

 

את דרישותיהם פרסו מנהיגי המאבק על כמה תחומים: התערבות בשוק הדיור בבנייה ציבורית ופיקוח על שכר דירה, חינוך חינם מגיל אפס, מענה לדרישות הרופאים ודאגה לכל האזרחים בתחום הרווחה. "זו המדינה שאנחנו רוצים לחיות בה", אמרה ליף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x