שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

"התנהלותו המבוהלת של נתניהו מזכירה את מובארק בימים שלפני נפילתו"

ראש הממשלה הודיע כי יוקם צוות לגיבוש חבילת פתרונות חדשה למעמד הביניים, בהם הוזלת החשמל והדלק ומתן הטבות לנשים עובדות. כמו כן נשקלת האפשרות לבטל את ייקור הדלק הצפוי באוגוסט. באופוזיציה לא קונים את ההבטחות. הערב: הפגנות מחאה

תומר אביטל וליאור גוטמן 16:5330.07.11

האם ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה להקדים תרופה למכה? על רקע ההפגנות הצפויות הערב ברחבי הארץ, הודיע הבוקר מקורבו ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), יו"ר ועדת הכלכלה לשעבר, על הטבות נוספות הצפויות בקרוב.

 

לפי אקוניס "הממשלה קשובה לרחשי לב הציבור. ראש הממשלה מגבש שורה של

צעדים שיקלו על המעמד הבינוני שנושא ברוב הנטל של המסים העקיפים. כרגע נבחנים צעדים להפחתת מחירי הדלק והחשמל, ולא מן הנמנע שתיבחן גם הפחתת מסים משמעותית".

 

אקוניס הוסיף כי "אנו שומעים את זעקת המעמד הבינוני. מדובר בזעקה מוצדקת - רוב העול נופל על האשה העובדת, על זוגות צעירים, על המשרתים במילואים. אנו קשובים להם ונביא להם שורת הקלות".

  

ככל הנראה, יודיע נתניהו בימים הקרובים על הקמת צוות שיטווה חבילת פתרונות חדשה למעמד הביניים. בין הצעדים שייבחנו: הפחתת נטל המסים העקיפים כמו הבלו על הדלק ועל הסולר, הפחתת מחירי החשמל, הורדת מכסים על יבוא מוצרים, והטבות לנשים עובדות. הצוות יביא ככל הנראה את המלצותיו לממשלה תוך כמה שבועות. עדיין לא ברור מי יהיו חברים בצוות, אך מסתמן כי הוא יורכב מפקידים בכירים וללא פוליטיקאים.

 

כמו נשקלת אפשרות לבטל את ייקור הדלק שאמור להיכנס לתוקפו באוגוסט. יצוין כי רשות החשמל עצמאית בכל הנוגע לתעריף החשמל, וכי אין לאף משרד ממשלתי או כל גוף אחר סמכות להורות לה כיצד לנהוג.

 

חברת ועדת הכספים זהבה גלאון (מרצ) אמרה בתגובה ליוזמת נתניהו: "התנהלותו המבוהלת של נתניהו מזכירה את מובארק בימים שלפני נפילתו. אנחנו כבר שבעים מהבטחות באוויר ומיוזמות סרק. המאבק הוא לא על הטבות סקטוריאליות אלא על טיפול שורש לשיטה רקובה מהיסוד. אנחנו דורשים הודעה מיידית על הקפאת העלאת המסים העקיפים, ובמקביל העלאה של מיסוי רווחי ההון ומס החברות". 

 

ח"כ ד"ר נחמן שי הגיב על הודעתו של נתניהו: "רה"מ מנסה להניח פיתיונות בדרכה של המחאה הציבורית על מנת ליירט אותה בטרם תצבור תנופה שתביא להפלתו. בעיתוי מוזר נמסר כי ועדת הריכוזיות שאותה מובילים רה"מ ושר האוצר תתכנס מחר כדי לסכם את דיוניה. זהו מהלך ציני וזול שנועד להסיט את תשומת ליבו של הציבור מן המפולת הכלכלית - חברתית לעבר טייקוני המשק".

כאמור, בתשע בערב צפויות להתקיים ברחבי הארץ עשר צעדות מחאה נגד מחירי הדיור והממשלה. המארגנים מצפים לעשרות אלפי משתתפים.

 

הצעדה המרכזית תהיה בתל אביב - ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד למוזיאון תל אביב. בעצרת שתתקיים במקום

יופיעו יהודה פוליקר, ברי סחרוף, חמי רודנר ודן תורן.

 

בירושלים יצעדו המוחים מגן הסוס לבית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובעצרת צפויים להשתתף הראל סקעת, אביב גפן ואברהם טל. צעדות ועצרות נוספות יתקיימו בין השאר בחיפה, אשדוד, באר שבע, נצרת, קריית שמונה, מודיעין ואשקלון.

 

בתוך כך, ארגוני הנשים המפעילים את מעונות היום הציבוריים לגיל הרך, בהם ויצ"ו ונעמת, קראו אתמול להורים להצטרף למחאת הדיור ולקחת חלק בהפגנות היום.

 

מהארגונים נמסר כי הקריאה באה בעקבות הודעת משרדי האוצר והתמ"ת בדבר פתרון לבעיית התקצוב של חוק הפיקוח על המסגרות לפעוטות. "זוהי עבודה בעיניים", אמרו הארגונים על ההודעה, בה נמסר על הקצאה של מיליארד שקלים בפריסה לשבע שנים למימון החוק.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x