שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מחאת הקוטג': אוהלים מול בית עופרה שטראוס

כעשרה מאנשי מחאת הקוטג' הקימו אוהלים מול ביתה של שטראוס ומתכוונים לעשות שם את השבת, במחאה נגד אי הורדת מחירי מוצרי החלב , ונגד מכתב הטייקונים. שטראוס יצאה אל המוחים. איציק אלרוב: "באנו להעביר מסר לטייקונים"

מירב קריסטל, ynet 19:4429.07.11

אנשי מחאת הקוטג' אירגנו הפתעה לעופרה שטראוס: כעשרה מאנשי המחאה, ובהם איציק אלרוב יוזם המאבק, הקימו הערב (ו') שלושה אוהלים מול ביתה בצהלה. לטענתם הם מתכננים להעביר שם את השבת, במחאה נגד מחירי מוצרי החלב, ונגד מכתב פורום ראשי החברות ובכירי המשק בישראל לרה"מ (מכתב הטייקונים). עופרה שטראוס יצאה לשוחח עמם, והם אף עורכים במקום קבלת שבת.

 

במקום נמצאים, בין היתר, הפעילים שהובילו את המאבק: יעקב לבי, בני גרוברמן, אייל עופר, יפתח שקד, ודודי מחפוד, וכן ארבע פעילות ובהן ילדה שהגיעה עם אביה. המוחים הקימו שולחן שבת במקום, שעליו מפה, יין וחלות, ואחת השכנות אף סיפקה להם נרות. "נעשה פה את השבת", אמר ל-ynet איציק אלרוב, לפני כניסת השבת.

 

"עופרה שטראוס נמצאת פה איתנו, והיא משוחחת עם הפעילים שיחה ארוכה. שאלנו אותה למה היא כחברה צריכה להיות נגררת ולא מובילה. למה כולם חיכו שתנובה תוריד את מחיר הקוטג' ולמה שטראוס לא הורידה ראשונה את המחיר.

 

"נקים אוהלים מול ביתם של עוד טייקונים". תמונות ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד "נקים אוהלים מול ביתם של עוד טייקונים". תמונות ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד צילום: אוראל כהן

 

"שאלנו אותה למה לא מורידים את מחירי מוצרי החלב האחרים, ולמה יוגורט בארץ עולה 5 שקלים לגביע, בעוד שבחו"ל יוגורט עולה פחות מ-2 שקלים, בעוד שלפעמים מדובר על כמות כפולה".

 

ומה היו הסבריה?

"היא אמרה שהם רוצים לערוך בדיקה מעמיקה לפני שינקטו בפעולה, ורק אז להגיע עם תשובות. תשובות ברורות לא הצלחנו לקבל, אך היא קשובה ועורכת איתנו שיחת עומק".

 

לפ אלרוב, הטריגר שלהם לפעולה הנוכחית היה מכתב פורום ראשי החברות ובכירי המשק. "באנו להעביר מסר בעקבות המכתב של הטייקונים, שאמרו בו שהם קשובים לעם, אך בעצם הם מפילים בו את כל האחריות על הממשלה", הוא מסביר.

 

"הממשלה היא אכן האשמה העיקרית, כי היא איפשרה להם לגבות רווחים עצומים על חשבון העם, אבל זה לא מסיר מהם אחריות כי הם עשו זאת וגבו את אותם רווחים".

 

אם כך, למה דווקא מול ביתה של שטראוס ולא מול ביתה של זהבית כהן או של נוחי דנקנר?

"עופרה שטראוס נבחרה באופן אקראי. במהלך השבוע האחרון נקים אהלים מול בתי טייקונים נוספים שמסירים מעצמם אחריות. הבעיה היא שהשלטון ובעלי ההון בישראל מחוברים יותר מדי חזק. לא הכל נופל על רה"מ".

 

במקביל, פורום ראשי החברות ובכירי המשק בישראל שלח השבוע מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא מבקש "להביע את תמיכתו במאבק מעמד הביניים וקורא לעשות מעשה בנושא החברתי". בפורום ראשי החברות חברים בין היתר יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק ונוחי דנקנר בעל השליטה באי.די.בי.

 

"חובה עלינו להביע את הערכת המדינה והתייחסותה למעמד הביניים - אותם אלו המשרתים בצבא, המשלמים מס הכנסה - הנושאים את המדינה על כתפיהם", נכתב במכתב, עליו חתומה חברת נשיאות פורום ראשי החברות, נגה קינן.

 

עוד נכתב: "יש לבצע טיפול שורש בעלות החיים למשפחה ממוצעת בישראל. דומה שזה עיקר המאבק. בין אם המדובר בקוטג', בדיור או בעלויות גידול הילדים. אין צורך, ואסור לחכות למאבק הציבורי הבא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x