שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מצעד העגלות: "מה שווה הביטחון אם אין לי כסף לגנון"

אלפי אנשים הגיעו לבימה בתל אביב וקראו לחלוקה שוויונית יותר של התקציבים. המארגנים נלחמים למען שיפור מצבן של האמהות העובדות, בין אם בתנאי העבודה ובין אם בשירותים אשר מעניקה המדינה

שי פאוזנר 18:5428.07.11

מארגנות מחאת העגלות שנערכה היום (ה') בת"א סיכמו את הצעדה בהבטחה שבכך לא תמה מחאתן, והן ימשיכו לחפש דרכים ללחוץ על הממשלה להקל על הורים לפעוטות בישראל.

 

במהלך הצעדה, שבה השתתפו אלפי אנשים, צעקו המפגינים ססמאות נגד הממשלה וקראו לחלוקת תקציבים שוויונית: "מה שווה הביטחון אם אין לי כסף לגנון".

 

המפגינים צעדו עם עגלות ילדים מרחוב קינג ג'ורג' לתיאטרון הבימה, שם נעצרו כמתוכנן על ידי המשטרה.

 


במקביל נערכו צעדות של אמהות בחולון, ראשון לציון, רחובות, יהוד, רעננה ונס ציונה. צעדה נוספת תתקיים בירושלים ביום ראשון כדי שלא לפגוע במצעד הגאווה שנערך שם היום.

 

מארגנות מחאת העגלות הן נשים בשנות ה־30 לחייהן שנלחמות למען שיפור מצבן של האמהות העובדות, בין אם בתנאי העבודה ובין אם בשירותים אשר מעניקה המדינה. המחאה בצעדה הופנתה לממשלה ולמשרד האוצר כמטריית-על לנושא, אבל גם לרשתות למוצרים לתינוקות ולמותגים בתחום - כל מי שיש לו תפקיד בשוק המשפחתי.  

 

ח"כ אילן גילאון (מרץ) השתתף הערב במצעד בתל אביב. לדבריו "הממשלה הופכת את ההורות בישראל נטל כבד מנשוא ואת המשפחות לעניות יותר. הממשלה מצהירה כבר שנים על מדיניות עידוד תעסוקה אבל אינה פועלת ליצירת אפשרויות תעסוקה אמיתיות. מחירי המעונות הגבוהים וההתנערות של הממשלה מאחריותה לפעוטות עד גיל 3 הם הגורם המרכזי להרחקת נשים משוק העבודה. אמהות שבכל זאת בוחרות לצאת לעבוד, מגלות שזה עולה להן יותר מאשר להישאר בבית. המאבק של ההורים הוא מאבק מוצדק על הזכות הבסיסית לגדל ולפרנס משפחה עובדת בישראל, והוא חלק מהמאבק לחברה צודקת בישראל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x