שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הרופאים המתמחים דורשים התערבות מיידית של נתניהו במשבר

נציגי המתמחים, שנפגשו הערב בבית החולים איכילוב, החליטו לא להפסיק את מאבקם עד שלא יקבלו 1,000 תקנים נוספים

הדס שפר 20:3723.07.11

הרופאים המתמחים דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו, המתפקד גם כשר הבריאות, להתערב באופן מיידי במשבר. "הוא יכול לקבל החלטה ביום, זה משהו שהוא לא עשה עד היום ואנחנו דורשים ומתחננים שהוא יעשה עכשיו. זו אחריות שלו כשר בריאות", אמר ד"ר יונה וייסבוך, יו"ר עמותת המתמחים.

 

הערב

קיימו המתמחים כנס בבית החולים איכילוב בתל אביב בהשתתפות מאות רופאים כדי לדון בהמשך פעולתם. היום אמור להתחדש הדיון בבית הדין לעבודה, כשבכוונת המתמחים לבקש מבית הדין להצטרף למשא ומתן מול האוצר כצד עצמאי. זאת לאחר שלטענתם ההסתדרות הרפואית לא קיימה את הבטחתה להכניסם כצד למשא ומתן.

 

המתמחים החליטו שלא יפסיקו את מאבקם עד שלא יקבלו "אלף תקנים נוספים", שמשמעותם הקטנת מספר התורנויות לשש בחודש. יו"ר ההסתדרות הרפואית לאוניד אידלמן אמר אמש לנציגי המתמחים כי ההסתדרות הרפואית תדרוש מהאוצר הוספה של 1,200 תקנים.

 

המתמחים מעדיפים להמשיך את מאבקם בנפרד ממאבק הדיור. נציגי המתמחים פועלים להפוך את המאבק מספונטני למאורגן יותר, והגדילו בימים חמישי עד שבת את כוחם ב־600 מתמחים במטרה להוות גורם משמעותי בדיונים המתגבשים לא רק מול האוצר, אלא גם מול ההסתדרות הרפואית שאמורה לייצגם.

 

כדי שעמותת המתמחים מירש"ם תוכל להפוך לגוף מייצג נפרד למתמחים מבחינה משפטית עליה להשיג כ־1,400 חברים, כשסך הכל יש 2,700 מתמחים בארץ. בסוף השבוע מספרם כבר עמד על כאלף חברים. "אין עדיין החלטה אם להתנתק או לא להתנתק מההסתדרות הרפואית, המטרה רק להגדיל את התמיכה בעמותה", אמר ניב מרום, מנציגי המתמחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x