שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הלמ"ס מעדכנת כלפי מטה: המשק צמח ברבעון הראשון בשיעור שנתי של 4.6%

זאת לעומת שיעור של 4.8% שפורסם באומדן הקודם לפני כחודש; התוצר של הסקטור העסקי גדול ב-5.2% ולא ב-5.5% כפי שדווח באומדן מבחודש שעבר, והצריכה הפרטית גדלה ברבעון הראשון בשיעור שנתי של 9% לעומת 8.8% באומדן הקודם

אמנון אטד 13:5017.07.11

הלמ"ס שבה ומעדכנת את אומדני הצמיחה במשק וכעת היא מעריכה שברבעון הראשון של השנה צמח המשק בשיעור שנתי של 4.6% - זאת לעומת צמיחה שנתית של 4.8% באומדן הקודם שפורסם על ידה לפני חודש. במקביל, עדכנה הלמ"ס מעט כלפי מעלה את נתוני הצמיחה לרבעון האחרון של השנה שעברה, מ-7.6% ל-7.7%.

עוד מציינת הלמ"ס כי ברבעון הראשון השנה גדל התוצר של הסקטור העסקי בשיעור שנתי של 5.2%, לעומת 5.5% באומדן מהחודש שעבר.

 

מהאומדן השלישי של החשבונות הלאומיים לרבעון הראשון של השנה שמפרסמת היום (א') הלמ"ס מתברר עוד כי הצריכה הפרטית גדלה ברבעון הראשון בשיעור שנתי של 9%, לעומת 8.8% באומדן הקודם. הצריכה הפרטית לנפש, הנחשבת מדד מובהק למדידת השינויים ברמת החיים, גדלה ברבעון הראשון ב-7%, לעומת 6.8% באומדן מהחודש שעבר. צריכת המוצרים בני קיימה לנפש זינקה ברבעון הראשון בשיעור חד במיוחד של 42.8%.

 

ההוצאה לצריכה ציבורית, המודדת את הוצאות הממשלה, עלו ברבעון הראשון בשיעור שנתי מתון של 2.9%, בדומה לאומדן הקודם. סך ההשקעות במשק גדלו בתקופה הנסקרת ב- 26.1% וההשקעות בבניה למגורים גדלו בשיעור מתון יותר של 12.8%. כלל יבוא הסחורות והשירותים גדל בשיעור שנתי של 28.9% וכלל היצוא גדל בשיעור של 12%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x