$
משפט

אגד: משרד התחבורה מפלה אותנו בקנסות פליליים

אגד דרשה לקבל לידיה את כל הסדרי הטיעון שנחתמו בשלוש השנים האחרונות בין מחלקת התביעות למפעילי תחבורה ציבורית. משרד התחבורה: הנתונים אינם מצויים במערכת

מארק שון 10:5817.07.11

משרד התחבורה מפלה את אגד ביחס למפעילי תחבורה ציבורית אחרים בגובה הקנסות שמוטלים עליה בהסדרי טיעון פליליים. כך טוענת החברה בעתירה שהגישה בשבוע שעבר לבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

"נציגי מחלקת התביעות של משרד התחבורה נוהגים באגד באופן מפלה ובמשוא פנים", נכתב בעתירה,
"הקנסות הנדרשים על ידם בהסדרי טיעון עם יתר מפעילי התחבורה הציבורית, נמוכים משמעותית מהקנסות בתיקים של אגד. חשש זה עלה משיחות של נציגי אגד עם יתר החברות, ועקב הצגת אותם הסדרים נמוכים בבתי המשפט השונים".

 

החוק קובע סקנציות פליליות על מפעילי תחבורה ציבורית ובעלי תפקידים בחברות בגין כל הפרה של תנאי הרשיון. לדוגמא, כאשר אוטובוס יוצא באיחור מתחנת המוצא או סוטה ממסלולו, מגיש משרד התחבורה כתבי אישום חמורים אשר הקנסות בגינם מגיעים לעיתים לעשרות אלפי שקלים. מרבית התיקים נסגרים בהסדרי טיעון בין מפעיל הקו ומחלקת התביעות במשרד התחבורה.

 

אגד פנתה בחודש נובמבר האחרון לממונה על חוק חופש המידע במשרד התחבורה, בדרישה לקבל לידה את כל הסדרי הטיעון שנחתמו בשלוש השנים האחרונות (2007-2010) בין מחלקת התביעות לבין מפעילי התחבורה הציבורית בקווי שירות.

 

אפרת קילשטוק, הממונה על חופש המידע במשרד, השיבה לאחר כשלושה חודשים כי הנתונים שאגד מבקשת כלל אינם מצויים במערכת הממוחשבת של משרד התחבורה. אגד לא ויתרה. "תמוה כיצד עולה הטענה שמשרד התחבורה אינו מחזיק כל רישום בנוגע להרשעות והסדרי טיעון. נציגי משרד התחבורה מציגים באופן תדיר רישום בדבר הרשעות קודמות של נאשמים בפני בתי המשפט השונים", השיבה אגד. לטענתה, נסיונות לשכנע את נציגי משרד התחבורה, ביניהם המשנה למנכ"ל המשרד אלכס לנגר, לא צלחו.

 

ממשרד התחבורה טרם נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x