שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשנות: מותר לפקפק בגרסאות

לא ברור מדוע חשבון הנאמנות אינו רשום על שמה של אגרקסקו ומי המוטב לחשבון ועוד כמה שאלות

ענת רואה ומיקי פלד 09:1007.07.11

פרשת העברת הכספים לחשבון הנאמנות של שלמה נס מעוררת תמיהות רבות. נס ואגרקסקו אמנם מציגים הסברים הגיוניים לכאורה להעברת הכספים, אך הממצאים שחשף "כלכליסט" אינם עולים בקנה אחד עם גרסת החברה.

 

נס והחברה מסבירים כי כלל לא היתה להם כוונה להעלים את הכסף מהנושים, אלא
להפך - כל מטרתם היתה לשמור אותו עבורם ולמנוע עיקולם בחו"ל.

 

ההסבר כאמור הוא הגיוני ומתקבל על הדעת, אם כי יש לציין שספק אם לחברה היתה זכות לעשות דין עצמי ולהעביר מיליוני יורו מבלי שניתן לכך אישור מפורש של בית המשפט. אלא שהבעיה העיקרית היא שההסברים של נס והחברה אינם מתיישבים עם ממצאים נוספים שחשף "כלכליסט": נס והחברה לא הסבירו מדוע פעולות תפיסת הכספים והעברתם מהחשבונות בחו"ל לנאמנות אצל נס - לא דווחה לבית המשפט.

 

בנוסף, לא ברור מדוע חשבון הנאמנות אינו רשום על שמה של אגרקסקו ומי המוטב לחשבון, ומדוע ישנם כמה חשבונות הקפאה כשלפי החלטה מפורשת של אלשיך אמור להיות אחד בלבד.

 

ההנחה של נס היא כי לא יעלה על הדעת לחשוד במניעים פסולים שלו או בשיתוף פעולה שלו עם מעשים לא כשרים לכאורה. בכך יוצא נס מנקודת הנחה שנושי אגרקסקו אמורים להכיר במעלותיו הרבות וביושרו, וכי יש להודות לו על מאמציו הכנים לשקם את החברה ולפעול למען הנושים.

 

בפועל יש בהחלט בסיס לפקפק במניעים שעמדו מאחורי העברת הכספים, וקשה לקבל את גרסת החברה כפשוטה. התשובות לכל השאלות נמצאות בידי נס ואגרקסקו, וייתכן כי בקרוב יימסרו גם לבית המשפט, נוכח דרישת העובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x