$
בארץ

מוזי ורטהיים: "קמתי הבוקר והרגשתי כאילו אני מרוח כולי בקוטג'"

בעל השליטה במחלבת טרה התייחס לביקורת הגוברת על מחירי הקוטג': "אני מתבייש להופיע כבעל הון - בא לי להסתתר מתחת לשולחן". לגבי התחרות בשוק החלב אמר ורטהיים: "יש תחרות פרועה. טורפנית אפילו". והמחיר? לדבריו הוא בכלל מוטה כלפי מטה

גיל קליאן 15:1316.06.11

"קמתי הבוקר והרגשתי כאילו אני מרוח כולי בקוטג'". כך פתח מוזי ורטהיים, בעל השליטה במחלבות טרה, את דבריו בכנס לחנוכת הקתדרה לממשל תאגידי בישראל על שם אקרמן בבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת בר אילן. "אני מתבייש להופיע כבעל הון - בא לי להסתתר מתחת לשולחן", הוסיף ורטהיים

כשהוא מתייחס לביקורת הגוברת על העלאת מחירי הקוטג' מצד היצרנים.

 

כשנשאל על תחשיבי המחיר השונים לקוטג' המופיעים התקשורת אמר ורטהיים כי "זה מחיר תיאורטי". על כך הוסיף כי "המחיר כפוף למחיר החלב ומחיר האנרגיה - ובניכוי גורמים אלה מחיר הקוטג' נמצא כלפי מטה ולא כלפי מעלה". כשנשאל האם שוק החלב תחרותי מספיק אמר ורטהיים כי "בענף החלב יש תחרות פרועה טורפנית אפילו".

 

במהלך הפאנל נחלץ גד פרופר, מנכ"ל אסם אינטרנשיונל, לעזרתו של ורטהיים. לדבריו, "עכשיו גם את הגבינה הזאת זורקים עליו כי יש לו את טרה. זה כן טוב או לא טוב שהם קנו את טרה? היתה מחלבה שבקושי ידעו עליה. הוא לקח את טרה יזם ועשה וכולנו יכולים ליהנות מזה - ובאים וזורקים עליו יוגורט או גבינה כאילו הוא עשה משהו רע".

 

פרופר סירב להשיב על שאלות "כלכליסט" לאחר הפאנל - לרבות האם קיימת תחרות מספקת בין רשתות המזון, והאם הביקורת על חברות המזון היא טקטיקה של רשתות השיווק לשנות את מאזן הכוחות בשוק לטובתן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x